Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çocuklar, Bayramlarını Coşku ile Kutladı

Gündem Yayın: 23.04.2016 14:58
Çocuklar, Bayramlarını Coşku ile Kutladı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Karabük’te törenlerle kutlandı. Adına yakışır şekilde kutlanan Bayramda, düzenlenen etkinliklerde çocuklar gönüllerince eğlenirken, büyükler de onlara eşlik etti

Türk Milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yıldönümü ve Türk Milletinin egemenliğini ilân ettiği tarih olan 23 Nisan, Atatürk Anıtı, Yenişehir İlkokulu ve Kent Meydanında düzenlenen etkinliklerle  kutlandı.

Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan kutlama programına; Vali Orhan Alimoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin,  Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya,, Karabük Üniversitesi Rektörü Refik Polat, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, siyasi parti temsilcileri, STK Temsilcileri, Daire Müdürleri, öğretmenler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Anıtındaki tören İl Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenginin sunması, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi. Atatürk Anıtındaki törenin ardından

Atatürk Anıt Meydanından başlanarak Necatibey Caddesine takiben Yenişehir İlkokulu bahçesine kadar Milli  Egemenlik Yürüyüşü yapıldı. Buradaki kutlamalar saat 10.00’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Milli Eğitim Bakanının mesajının okunmasının ardından ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı. Köse yaptığı konuşmada;Teknolojinin zararlarına dikkat çekerken, “Teknoloji ile kuşatılmış modern dünya, ne yazık ki çocuklarımızı olumsuz yönde etkiliyor. Televizyon ve internet teknolojisi adeta bir sihirli değnek rolünde; bir yandan çocukları kolayca alıştırırken öte yandan yaratıcılığı da öldürüyor” dedi.

Bilgiye erişim kolaylığının çocukların zihnini tembelliğe ittiğini ifade eden Köse; “Televizyon dijital dadı rolünü yerine getiriyor. Teknolojiyi kullanma kültürü ve bilinci oluşmamış aile ortamlarında bu tehlike daha da büyüyor. Aileler televizyondan önce okuma eşiklerinden geçmeli, okuma olgunluğuna ulaşmalı, televizyon bilinçli kullanılmalı, çocuk için okula dönüşmemelidir. Bugünün dünyasında okulların eğitim işinde aile desteği olmadan kalıcı sonuçlar alması imkansız gibidir. Bu nedenledir ki okullarımızla, öğretmenlerimizle işbirliği içinde olalım ve çocuklarımıza birlikte sahip çıkalım” dedi.

Çocuklara; “Bugünün yarını, yarının umudu olan sevgili çocuklar; Eğlenin, sevinin, bayram yapın. Ama rüyalarınızı unutmayın” diye seslenen Köse; Hayallerinizden asla vazgeçmeyin, çok ama çok çalışın. İnanıyorsanız Allah sizlere hayal ettiklerinizi gerçekleştirme fırsatı verecektir. Şanlı bayrağımızı; ilmin, teknolojinin, özgürlüğün, demokrasinin, şanlı tarihimizin ve eşsiz medeniyetimizin burçlarına dikmek; Ülkemizin dünya muhtariyetini rahatsız eden ekonomik siyasi ve kültürel hedeflerini daha da büyüterek muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak adına sizlerden çok şeyler bekliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa kemal ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi, saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tün Dünya Çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse’nin konuşmasının ardından  öğrencilerin hazırlamış olduğu folklor gösterileri sahnelendi. Etkinlikler, bayram dolayısıyla şiir, kompozisyon ve resim dalında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edilmesiyle sona erdi.

KENT MEYDANINDA  ÇOCUK ŞENLİĞİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocukların doyasıya eğlenmeleri için Karabük Belediyesi tarafından Çocuk Şöleni düzenlendi. Kent Meydanına; tırmanma piramidi, kaydıraklar, trambolin, sosis balon gibi birçok oyuncaklar kurulurken, çocuklar bu oyuncaklar da gönüllerince eğlendiler. Aileleri de çocukların bu sevincine ortak oldular. Ayrıca çocuklara pamuk şeker, Osmanlı macunu ve patlamış mısır ikram edildi. Diğer yandan Şenlik alanına kurulan sahnede, minikler müzik eşliğinde doyasıya eğlendi. Öğle saatlerinde başlayan program akşam saatlerine kadar devam etti.

 

 

 

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Memurların yürüyüşüne valilik engeli

Gündem Yayın: 23.07.2024 20:00
İhlas Haber Ajansı

Büro Memur-Sen üyelerinin Bolu’dan Ankara’ya talepleri için gerçekleştireceği yürüyüşe Bolu Valiliği, araç trafiği yoğunluğu ve çevresel risk sebebiyle izin vermedi.

Geçtiğimiz gün Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Bolu’ya gelmişti. Bolu’da Köroğlu Heykeli’nin önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Yazgan, talepleri için 4 maddeli eylem planı yaptıklarını ifade etti. İlk 3 eylem planında istediklerini elde edemediklerini belirten Yazgan, Bolu’dan Ankara’ya seslerini duyurmak için yürüyüş yapacaklarını belirtti. Bolu’dan Ankara’ya yürümelerinin sebebinin 3 milyon 600 bin adım sayısına denk olduğunu dile getiren Yazgan, 3600 ek göstergenin yasalaştırılmasını istediklerini söyledi. Yürüyüş için 24 Temmuz tarihini işaret eden Yazgan’a Bolu Valiliği engeli geldi. Bolu Valiliği tarafından asayiş ve trafik güvenliği risk analizi çerçevesinde değerlendirilen yürüyüş, araç trafiği yoğunluğu, mesafesi, çevresel riskler nedeniyle iptal edildi. Büro Memur-Sen’in yapacağı yürüyüşü uygun görmeyen Bolu Valiliği, can ve mal güvenliğinin riske atılmamasını göz önünde bulundurduklarının altını çizdi.