Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çocuk Üniversitesi projesiyle minikler kampüs hayatını deneyimledi

Eğitim Yayın: 18.05.2024 16:12
İhlas Haber Ajansı
Çocuk Üniversitesi projesiyle minikler kampüs hayatını deneyimledi

Samsun’da “Çocuk Üniversitesi” projesi ile minik öğrenciler fakültede derslere girdi, kampüs hayatını deneyimledi.

Samsun Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu’nun hayata geçirdiği “Çocuk Üniversitesi” projesi başarıyla tamamlandı. Çocuklar ve gençlerin Kızılay bilincini erken yaşta edinmesi ve gönüllülük çalışmaları ile birlikte hayatlarına yeni hedefler koymalarını amaçlandığı projede, Canik Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Hasköy Ortaokulu’ndan Samsun Üniversitesine gelen 36 öğrenci iki gün boyunca Canik ve Ballıca Kampüslerinde bulunan; insan ve toplum bilimleri, mimarlık ve tasarım, tıp, mühendislik ve doğa bilimleri fakültelerinin yanı sıra sivil havacılık yüksekokulunda, SAMÜ Genç Kızılay Topluluğu gönüllüleri tarafından ağırlandı. İngilizce mütercim tercümanlık bölümünde eş zamanlı çeviri laboratuvarını, tıp fakültesinde anatomi laboratuvarını, psikoloji bölümünde gözlem-görüşme odaları ile psikoloji laboratuvarını, uçuş akademisinde simülasyon odası ve hangarları, mimarlık fakültesinde dersliklerle beraber mühendislik fakültesini gezerek yapılan derslere katıldı. Ayrıca Prof. Dr. Fuat Sezgin Merkez Kütüphanesini gezen çocuklar bunların yanı sıra cep sinema salonunda Kızılaycılık eğitimi ve ilkyardımın önemini anlatan seminerlerle bilinçlendirildi.

Mezuniyet töreni

Proje sonunda minik mezunlara Ballıca Kampüsünde bulunan Nuri Demirağ Konferans Salonu’nda, Özdemir Bayraktar Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul Çam, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mustafa Aktaş, Samsun Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Tayfun Şenel, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Sekreteri Hasan Çörtük, Kızılay Samsun İl Şube Başkanı Onur Çoban, Kızılay Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Etli, Genç Kızılay Üniversiteler 2. Bölge Başkanı Halide Polat, Genç Kızılay Samsun İl Başkanı Lütfullah Osman, Genç Kızılay Samsun Üniversiteler Birim Başkanı Kübra Aksu ve Samsun Üniversitesi Genç Kızılay Topluluk Başkanı Işık Can Deniz’in katılımlarıyla belge ve hediyeleri verilerek mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Safranbolu’da 106 yaşındaki kadın bahçede ölü bulundu

Gündem Yayın: 13.06.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Safranbolu’da 106 yaşındaki kadın bahçede ölü bulundu

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 106 yaşındaki yaşlı kadın evinin bahçesinde ölü bulundu.

Olay, Atatürk Mahallesi Sağlık Sokak’ta meydana geldi. Şaziye Demiralp (106) isimli kadını bahçede hareketsiz bir şekilde yatan gören komşuları durumu polis ve 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrollerde yaşlı kadının hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan incelemenin ardından Demiralp’in cenazesi otopsi yapılmak üzere Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Paylaş: