Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çocuk Koruma Kurul toplantısı yapıldı

Gündem Yayın: 12.10.2021 11:29
Çocuk Koruma Kurul toplantısı yapıldı

Safranbolu ilçesinde Çocuk Koruma Kurul toplantısı geniş katılımla gerçekleştirildi.

Safranbolu Kaymakamlığı toplantı salonunda Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz Başkanlığında yapılan toplantıya, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu İlçe Emniyet Müdürü Bülent Yeşilyurt, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Aydın, kurum müdürleri ve amirleri katılım sağladı.

Toplantıda, 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında koruyucu, önleyici ve destekleyici tedbirlere yönelik çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.