Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Çiftçi Toplantıları Devam Ediyor

Gündem Yayın: 18.06.2014 14:58

Karabük merkez Acıöz köyünde çiftçi toplantısı yapıldı.  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Karabük İl Müdürlüğü  tarafından yürütülen ve çiftçilerin  bilgilendirilmesini amaçlayan çiftçi toplantıları  hız kesmeden devam ediyor. Acıöz Köyünde gerçekleştirilen çiftçi toplantısında, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ziraat Yüksek Mühendisi Ahmet Küçükhaskul ve TARGEL projesi kapsamında çalışan teknik personeller  tarafından 14 çiftçiye; “Çilek Yetiştiriciliği”, “Sebze ve Meyve Hastalıkları ve Zararlıları, Mücadele Yöntemleri” ve “Hayvan Sağlığı” ile ilgili bilgiler verildi.

Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık  Bakanlığı tarafından verilen, “Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteklemeleri” ve “Hayvancılık Desteklemeleri” hakkında da çiftçiler  bilgilendirildi.

Daha sonra çiftçilerin  yetiştiricilikle ilgili karşılaştıkları sorunlar ortaya konularak, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü  ve Ziraat Odası Başkanlığı  tarafından çözüm önerileri değerlendirildi

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”