Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Karabük CHP İl Kongresi 8 Ekim’de Yapılacak

Politika Yayın: 04.10.2023 15:19
Karabük CHP İl Kongresi 8 Ekim’de Yapılacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il Kongresi  8 Ekim Pazar günü yapılacak. İl Başkanlığına yeniden adaylığını açıklayan İl Başkanı Vedat Yaşar, kongreye tüm partilileri ve vatandaşları davet etti.

CHP İl Başkanlığında tüm İlçe Başkanlarının katılımı ile adaylığını açıklayan Yaşar, bu zamana kadar taraf olmadıklarını ifade ederek, “Bizleri taraf olarak kimse görmesin. Bizler Atatürk’ün kurmuş olduğu partimizin ilkelerine bağlıyız. Cumhuriyetçiyiz, Halkçıyız, Milliyetçiyiz, Devletçiyiz, Devrimciyiz ve Laikiz. Bizleri bu yoldan kimse çeviremez” dedi.

CHP İl Başkanı Vedat Yaşar yaptığı açıklamada;  “Bundan yaklaşık 10 an önce mevcut il başkanımız Abdullah Çakır’ın milletvekili aday adayı olmasından dolayı il başkanlığını görevine yönetim olarak getirilmiştim. O tarihten bu tarafa arkadaşlarımızla birlikte özverili bir çalışma sergiledik. Bu süreç içerisinde olumlu olumsuz bir dizi olaylarla karşılaştık. Bunlar siyasi gerekse çevresel olaylar. Bir yandan seçim çalışmaları yürütürken, bir yandan da büyük felaketler için uğraşlar verildi. Yine bu dönemde hep birlikte seçimleri yaşadık. 8 Ekim 20023 Pazar günü 38. Olağan il kongremizi yapacağız. Pazar günü yapacağımız 12. Olağan genel kongremizde il başkanlığına adayım. Bizler bu zamana kadar hiç kimseye taraf olmadık. Bizleri taraf olarak kimse görmesin. Bizler Atatürk’ün kurmuş olduğu partimizin ilkelerine bağlıyız. Cumhuriyetçiyiz, Halkçıyız, Milliyetçiyiz, Devletçiyiz, Devrimciyiz ve Laikiz. Bizleri bu yoldan kimse çeviremez. Önümüzdeki günlerde büyük değişimler yaşayacağız. Karabük Merkez’de, Yenice’de, Ovacık’ta, Eskipazar’da ve Eflani’de büyük değişimler yaşayacağız.Safranbolu’da yaşadığımız sosyal ve kültürel belediyeciliği Karabük merkez ve ilçelerimize taşıyacağız. Bizler buna inanıyoruz, tüm vatandaşlarımızda buna inansınlar. Çok çalışıp hep birlikte başaracağız” dedi.

İl Başkanı Vedat Yaşar, 8 Ekim tarihinde yapılacak olan il kongresinde başka aday olup olmadığı şeklindeki soruya  “Şu ana kadar il başkanlığı ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi” şeklinde cevap verdi. (Yusuf korkmaz)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Bakan Yılmaz Tunç, ZONDEF’i ağırladı

Zonguldak Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: İHA
Bakan Yılmaz Tunç, ZONDEF’i ağırladı

ZONDEF Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ziya Öncan ve Yönetim Kurulu Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile araya geldi.

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Ziya Öncan, “Bartınlı hemşerimiz T.C. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’u İstanbul Pendik’ten Ankara’ya gönderdik. Pendik Ak Parti Kurucu İlçe Başkanlığı ve uzun yıllar vekillik görevinde bulunan kıymetli bakanımız ile 30 yıllık dostluğumuz var. Göreve gelmesinden dolayı duyduğumuz gururu ve mutluluğu ayrıca belirtmek isterim. Bakanımız ile her daim diyalog içerisindeyiz İstanbul programlarında Bartın Federasyonumuz ile birlikte her zaman bakanımıza eşlik ederek yalnız bırakmıyoruz. Değerli Bakanımızı bu defa da Ankara’da ziyaret ederek makamında bir araya geldik. Uzunca bir süre bizlere zaman ayırdı tüm hemşerilerimizle tek tek ilgilendiği, Memleketimiz adına, hemşerilerimiz adına çok faydalı verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Ülke gündemi ile ilgili yoğun programları arasında bizleri kırmayarak kıymetli kabullerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz”dedi.

Paylaş: