Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

CHP’Lİ BELEDİYE’DEN GARİP KONSEPT İŞLER..!

Manşet Yayın: 24.09.2023 15:56 |Güncelleme:28.12.2023 11:57
CHP’Lİ BELEDİYE’DEN GARİP KONSEPT İŞLER..!

Safranbolu Kıranköy merkezde Halk Masasının bulunduğu alanda yenileme çalışmaları tamamlandı. Hemen altında belediyenin halka ücretsiz olarak hizmete açtığı umumi tuvaletler bulunuyordu. Bugünlerde ise daha önce ücretsiz olarak kullanılan tuvaletlerin ücretli olarak kullanılması, tartışmaları da beraberinde getirdi.

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Safranbolu ilçesinde Belediye Başkanlığı tarafından yapılan garip konsept uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Merkezdeki umumi tuvaletlerin bulunduğu alanda yer alan Halk Masasının ofisi de yenilenmiş oldu. Bu alanda başlatılan yeniden düzenleme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte daha önceleri ücretsiz olarak kullanılan Belediyeye ait umumi tuvaletlerden artık ücret alınacağı öğrenildi.

9ef89fc1 0bb8 4a18 b2df f5aa3ce71e39

DÜZENLEMENİN PARASI VATANDAŞDAN MI ÇIKARILACAK

Düzenleme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte yeniden kullanıma açılan alanda tuvaletler, daha önce hiç bir ücret alınmadan kullanılıyordu. Belediye ait tuvaletler bu yıl halka ücretli oldu. Bundan böyle bu tuvaletleri kullanan vatandaşlar 5 TL tuvalet ücreti ödemek zorunda kalacak. Safranbolu Belediyesinin daha önce ücretsiz olan kullanılan tuvaletleri ücretli yapmasına bir anlam veremeyen vatandaşlar, “Burası umuma açık bir alan, daha önce ücretsiz olarak kullandığımız tuvaletlere şimdi 5 TL para veriyoruz.  Belediyeler halka hizmet için vardır, halkın yaşamını kolaylaştırmak için vardır ama görünen o ki Safranbolu Belediyesi halkı yolunacak bir kaz gibi görüyor ki tuvaletleri ücretli yapmış.Belediye madem tuvaletleri ücretli olarak yapacak 5 TL niye yapıyor. Belediye tuvaletleri ücretli yaparak burada yapılan düzenlemenin bedelini halktan mı tahsil etmeye çalışıyor. Ekonomik krizi iliklerimize kadar hissettiğimiz bir dönemde Belediyenin tuvaletinin ücretli olması kanımıza dokunuyor.Cebinde parası olan var, olmayan var. Belediyenin bu yanlıştan bir an önce dönmesini bekliyoruz.” dedi.

ESKİ ÇEŞME DAHA İYİYDİ

Yine alanda bulunan çeşmenin yıkılarak yerine yenisi yapılırken, bu çeşmenin de Safranbolu’nun konseptine uygun olarak yapılmadığı gözlendi. Eski çeşme dursaydı daha yerinde bir karar olurdu şeklinde yorumların yapılmasına neden oldu. (Ramazan Öztürk)

2 kişi görüş bildirdi

  1. […] Cumhuriyet Halk Partisi Karabük Milletvekili Cevdet Akay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Milletvekili Akay, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’deki makamında ziyaret ederek, 28. Dönem 2. Yasama Yılı öncesi ülkemizin genel ekonomik durumu ve toplumsal konular hakkında değerlendirmelerde bulunduk. Ayrıca, Sayın Genel Başkanımıza Karabük’te gerçekleştireceğimiz Afet Zirvesi’nin detaylarını paylaşarak çalışmalarımız hakkında bilgi verdik” dedi (Halil Kızılyer) […]

  2. […] CHP İl Başkanı Vedat Yaşar yaptığı açıklamada;  “Bundan yaklaşık 10 an önce mevcut il başkanımız Abdullah Çakır’ın milletvekili aday adayı olmasından dolayı il başkanlığını görevine yönetim olarak getirilmiştim. O tarihten bu tarafa arkadaşlarımızla birlikte özverili bir çalışma sergiledik. Bu süreç içerisinde olumlu olumsuz bir dizi olaylarla karşılaştık. Bunlar siyasi gerekse çevresel olaylar. Bir yandan seçim çalışmaları yürütürken, bir yandan da büyük felaketler için uğraşlar verildi. Yine bu dönemde hep birlikte seçimleri yaşadık. 8 Ekim 20023 Pazar günü 38. Olağan il kongremizi yapacağız. Pazar günü yapacağımız 12. Olağan genel kongremizde il başkanlığına adayım. Bizler bu zamana kadar hiç kimseye taraf olmadık. Bizleri taraf olarak kimse görmesin. Bizler Atatürk’ün kurmuş olduğu partimizin ilkelerine bağlıyız. Cumhuriyetçiyiz, Halkçıyız, Milliyetçiyiz, Devletçiyiz, Devrimciyiz ve Laikiz. Bizleri bu yoldan kimse çeviremez. Önümüzdeki günlerde büyük değişimler yaşayacağız. Karabük Merkez’de, Yenice’de, Ovacık’ta, Eskipazar’da ve Eflani’de büyük değişimler yaşayacağız.Safranbolu’da yaşadığımız sosyal ve kültürel belediyeciliği Karabük merkez ve ilçelerimize taşıyacağız. Bizler buna inanıyoruz, tüm vatandaşlarımızda buna inansınlar. Çok çalışıp hep birlikte başaracağız” dedi. […]

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Dünya Yayın: 24.02.2024 20:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle inceleme yaptı. Vali Hatipoğlu, “40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir” dedi.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle incelemede bulundu. Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen, kurum müdürleri ve köy sakinleri Vali Hatipoğlu’nu köy girişinde karşıladı. AFAD İl Başkanı Süleyman Yiğit, yaşanan kaymayla ilgili Vali Hatiopoğlu’na bilgiler verdi.

“Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor”

Jeolojik etütlerin ve çalışmaların devam etiğini belirten Vali Hatipoğlu, “Günebakan köyümüzde afet alanında tekrar incelemeye geldik. Burada bilindiği üzere 40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir. Bunlarla ilgili olarak tespitlerimizi yaptık. Afet etkili alan ilanımızı da gerçekleştirdik. Bölgeyi tamamıyla boşaltmıştık. Tahliye etmiştik. 27 hanemiz, burada oturanlar, şu an itibariyle onlar çeşitli çözümlerini ürettiler. Bizden herhangi bir yerleşim talepleri olmamıştı. Konteyner veya benzeri şekilde talepleri olmamıştı. Yakından ilgileniyor arkadaşlarımız. Kaymakam bey AFAD İl müdürümüz, bu hanelerle ilgili sakinlerimizle ilgili gerekli çalışmaları yaptık. Listemizi astık. Otuz günlük bir süresi var. Bu sürenin sonunda da yine çalışmaya devam edeceğiz. Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor. Ayrıca baharla birlikte herhangi bir hareket olur mu? Ek bir kayma gerçekleşir mi? Onunla ilgili olarak da takibimiz devam edecek. Vatandaşımızı mağdur etmeden en kısa zamanda özellikle konutla ilgili olarak ve diğer ihtiyaçlarıyla ilgili olarak çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Kimsenin kaygı duyacağı endişe edeceği şey oluşmasına meydan vermeyeceğiz” dedi.

“Alternatif üretmeye çalışacağız”

Vatandaşların kullandığı tehlikeli patika yolla ilgili olarak ise Vali Hatipoğlu, “Şu anda tabii mevcut kayma alanıyla ilgili olarak herhangi bir çalışma yapılabilmesi mümkün değil. Bununla ilgili olarak da alternatif üretmeye çalışacağız. Ama hareket tamamen durmadan, stabil hale gelmeden de bununla ilgili olarak bir şey yapılabilmesi çok mümkün değil. Ulaşımla ilgili olarak vatandaşımızın da yine kaygı duymadan en kısa zamanda çözümlerini de üretmeye çalışacağız” diye konuştu.

“Jeolojik çalışmalarla belli olacak”

Köyün nereye taşınacağı ile ilgili olarak da Hatiopğlu, “Yerleşim yeri köyün girişine mi arka tarafına yapılacak tamamen jeolojik çalışmalarla ve elimizdeki imkanlarla ortaya çıkacak. Bilindiği üzere yerleşim alanı yeni bulunabilecek yerler değil. O anlamda arkadaşlarımız köyün her iki yerle ilgili de çalışmaları yapacaklar. Alternatifleri bize getirecekler. Biz de ona göre bir karar vereceğiz” şeklinde konuştu.