Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Cehyan Yıldırım’dan Veda Ziyareti

Safranbolu Yayın: 22.05.2014 13:00
Yazar:

Karabük PTT Baş Müdürü Ceyhan Yıldırım Ankara PTT Genel Müdürlüğüne Müşavir olarak atanmasının ardından veda ziyaretlerine başladı. Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’u makamında ziyaret eden PTT Baş Müdürü Ceyhan Yıldırım, ” Öncelikle yeniden göreve seçilen Belediye başkanımıza görevinde başarılar diliyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yaklaşık 4,5 yıldır Karabük’te hizmet vermekteyim. Burada çok güzel çalışmalarımız ve anılarım ile güzel dostluklar kurdum. Safranbolu ise benim için çok özel bir kent. Son yıllarda Safranbolu’nun bir dünya kenti olmasında da emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu özel ve güzel şehri unutmayacağımı da belirtmek isterim. Hakkınızı helal edin” dedi. Başkan Aksoy ise bu nazik ziyareti bir veda ziyareti değil de ucuna virgül konulan, sadece yer değişikli olarak nitelendirmemiz gerekir. Sayın müdürümüz uzun yıllar ilimizde hizmet vermiş başarılarını göstermiştir. Bizlerde kendisine bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar temenni ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi. Başkan Aksoy ziyaret sonunda yıldırım’a Safranbolu tablosu hediye etti.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Rektör Özölçer 263 madenciyi andı

Zonguldak Yayın: 05.03.2024 12:36
İhlas Haber Ajansı

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer 3 Mart 1992 tarihinde Kozlu’da meydana gelen ve 263 maden işçisinin şehit olmasına neden olan grizu faciasının 32. seneidevriyesinde Maden Şehitlerini Anma Mesajı yayınladı.

Rektör Özölçer mesajında şu ifadelere yer verdi: “3 Mart 1992 tarihinde Zonguldak’ımızın Kozlu ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu Kozlu Müessese Müdürlüğüne ait maden ocağında meydana gelen Grizu patlaması felaketi sonucu 263 canımızı toprağa verdik. Emeğin ve alın terinin başkenti Zonguldak; tarih boyunca “Ekmeğini Taştan Çıkaran İnsan” sözüne karşılık, yüzünde karaelmasın isi ve ellerinde kazması ile oluşmuş hayat izlerinin görüntüsüyle zihinlerde yer edinmiştir. Madencilerin piri Uzun Mehmet ile başlayan Zonguldaklı madencilerin kömür yolunda mücadelesi; ailesinin geçimi, şehrinin geleceği ve vatanının müreffeh hâle gelme ilkesiyle canla başla çalışarak bir asırdan fazla süredir devam etmektedir. Bu aziz şehrin nice canları, bir avuç kömür için yerin yüzlerce metre altında oluşan kazalar sonucu hayatını yitirmesi bizleri derinden yaralamaktadır. Cumhuriyet tarihinin en büyük kazalarından biri olan ve 263 madencimizi kaybettiğimiz kara gecenin acısını 32. yıl dönümünde ilk günkü gibi hissediyor ve bu acıyı yüreğimizde hâlâ aynı korla paylaşıyoruz. Kozlu Grizu faciasının 32’nci seneidevriyesinde, emeği başında şehadete erişen maden işçilerimizi saygı, minnet ve dualarla yâd ediyor, böyle acıların bir daha yaşanmamasını Cenabıhak’tan niyaz ediyorum.”

Paylaş: