Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çaylı’dan Hafriyat Atığı Tepkisi

Yenice Yayın: 18.10.2021 07:53
Çaylı’dan Hafriyat Atığı Tepkisi

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, ilçede yapılan hafriyat kazı çalışmalarında atıkların ve moloz yığınlarının gelişi güzel atılmasına tepki göstererek, bunların tespit edilmesi halinde cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Başkan Zeki Çaylı konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İlçemiz sınırları dahilinde yapılan hafriyat kazı çalışmalarında hafriyat atıklarının, fabrika atıklarının ve moloz yığınlarının gelişi güzel atıldığı ve bu nedenle çevre kirliliğine yol açtığı tespit edilmiştir.

Hafriyat Toprağı, İnşaat Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği çerçevesinde Belediye Başkanlığımızca belirlenen, yer alan krokide hafriyat döküm sahası belirtilmiştir.

İlçemiz sınırları dahilinde yapılacak her türlü hafriyat ve kazı çalışmalarına başlanmadan önce Belediye Başkanlığımıza bağlı Fen İşleri Müdürlüğü’nden “Hafriyat Toprağı, İnşaat/Yıkıntı Atıkları Taşıma İzin Belgesi” alınması zorunludur. Hafriyat/kazı çalışmalarının izinsiz yapıldığı ve bahse konu alanın dışında gelişi güzel herhangi bir yere hafriyat atığı, moloz yığını vb. atıkların döküldüğünün tespit edilmesi halinde ilgili şirket, özel ve tüzel kuruluşlara 5393 Sayılı Belediye Kanunu, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu ve 3194 Sayılı İmar Kanunu çerçevesinde cezai işlem uygulanacaktır.”

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.