Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çaylı: “Vatandaşlarımız İçin Sahada Canla Başla Çalıyoruz”

Manşet Yayın: 21.09.2023 15:28 |Güncelleme:27.12.2023 16:30
Çaylı: “Vatandaşlarımız İçin Sahada Canla Başla Çalıyoruz”

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Belediye olarak vatandaşların ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak şekilde çalışmalarının kesintisiz bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Vatandaşlarımız için sahada canla başla çalıyoruz” dedi.

SELİN İZLERİNİ SİLİYORUZ

Aşırı yağışlar sonrası sorun yaşanan bölgelerde yaşanan olumsuzlukları gidermek için ekiplerin sahada canla başla çalıştığını ifade eden Belediye Başkanı Zeki Çaylı; “Aşırı yağışlar sonrası sorun yaşadığımız bölgelerimizde selin izlerini siliyoruz. Ekiplerimizle birlikte selin oluşturduğu olumsuzlukları gidermek için sahada canla başla çalışıyoruz. Aşırı yağışlar sonrası sel sularının yaptığı tahribatın önüne geçmek ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için İsmetpaşa Mahallesi Topraklılar Mezarlığı bölgesinde başlatmış olduğumuz çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca, Karşıyaka İncetler mevkiinde aşırı yağışlar sonrası sel sularını önlemek için kanal çalışması, bölgede oluşabilecek heyelanlara karşı taş tahkimatı çalışması yapıyoruz. Bu güzergahta alt yapı çalışmalarımızın ardından kilitli parke döşeme çalışması da gerçekleştireceğiz. Tüm hizmetlerimiz, vatandaşlarımızın yaşam şartlarını eskisinden daha iyi hale getirmek içindir. Belediye olarak hizmetlerimizi her mahalleye ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

İLÇEMİZİN BİR ÇOK NOKTASINDA ÇALIŞMA YAPIYORUZ

Yenice’nin birçok noktasında yeni yol yapımı, yol yenileme çalışması, genişletme, düzenleme, kaldırım yenileme gibi pek çok çalışma yaptıklarını belirten Başkan Çaylı; “Atatürk Mahallesi Çaylı Sokak’ta yol genişletme çalışması başlattık. Hemşehrilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak çalışmalarımızı kesintisiz sürdüreceğiz” diye konuştu. (Yusuf Korkmaz)

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak Yayın: 25.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, eğitim ve yatırımlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) ziyaret etti. Gazetecilere açıklama yapan Bozkan, “Kazasız belasız eğitim öğretim yılını kapattık. Yaklaşık on bin çalışanımızla beraber huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirip çok şükür ciddi bir sorun yaşamadık. Eğitim öğretim yılı boyunca Aralık ve Kasım ayında yaşadığımız bir afet oldu. Orada çatılarımız uçtu. Devletin hızlı refleksiyle en hızlı şekilde giderdik. Onun dışında hani bu eğitim öğretim yılında önemli diyebileceğimiz herhangi bir sorun yaşamadık İnşallah önümüzdeki yıllarda hep beraber hayırlı hizmetler veririz. Hayırlı işler yaparız. Tatil sezonunda yatırım için gelecek ödeneğin tamamını kullanacağız. Kaç okulda onarım ve bakım yapılacağı ile ilgili acil çıkabilecek, anlık çıkabilecek yatırımlar nedeniyle kaç okulda yatırım yapılacağı İle ilgili veremiyorum. Onarım ve bakımları eylül ayında öğrencilerimiz geri dönünceye kadar tamamlayacağız” dedi.

Eğitim başarısında Türkiye’de ilk çeyrekte olduklarını ifade eden Bozkan, “Böyle keskin çizgilerle bir rakam belirtemiyorum. Fakat mükemmel de sıra yok. Biz en iyi olma tarafındayız. Ama keskin bir rakam vermem mümkün değil yüksek verilerle. Bu doğru olmaz. Bildiğimiz bir şey var Zonguldak eğitim başarısında Türkiye de ilk çeyreğin içinde. Eğitim öğretim yılı içinde TÜBİTAK’ta çok güzel projeler yapıldı. Bir ekibimiz Türkiye ikincisi oldu. Zonguldak Belediyesi’yle Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa engelsiz yaşam merkezinde düzenledi. Çalışmaları sonucunda teknoloji tasarım alanında Türkiye ikincisi oldu. Yine bir okulumuz kimya projesinde jüri özel ödülüne layık görüntü. Önümüzdeki yıllarda marka olmayı, teknoloji tasarımla ilgili yapılacak projelerde yazılım projelerinde planımız, programımız, marka şehir haline gelmek. Hatırı sayılır bir öğretmen açığımız yok. Sadece özel eğitim alanında açığımız var bazı branşlarda fazlamız var. Anlık açıklar oluşabilir. Bunlar giderilir. Sınıf öğretmenliğinde merkez ilçede açığımız var. Çok ciddi bir açığımız yok. Bu da emekli olanlardan kaynaklanıyor. Edebiyat öğretmeni fazlalığı var. Önümüzdeki yıllar bunlar tamamlanacak. Bilindiği üzere Yayla Okulunun yıkımı ile ilgili bir mahkeme süreci başladı. O mahkemenin sonuçlanmasını beklemek yerine Milletvekilimiz Muammer Avcı’nın öncülüğünde kolejin altında dört buçuk dönüme yakını bir arazi var. Şu anda zemin etüdü yapılıyor. İnşallah bu yaz ihalesini yapıp 24 derslikli Yayla Ortaokulunun yaptıracağız. Mahkeme süreci devam ettiği için ve bilirkişi raporu dayanıklı değildir İhtimali üzerine Yeni gayda okulun temelini atmaya hazırlanıyoruz. Kız Meslek lisesi kesinlikle yıkılmayacak ve kalıcı olarak kalacak. Kız Meslek lisesi için restorasyon, güçlendirme ihalesi başlayacak en kısa zamanda. Uzun zamandır yapımı devam eden Bahçelievler İlkokulu önümüzdeki 2024-2025 eğitim öğretim yılında eğitim öğretime açacağız. Halk Eğitim Merkez binası yapılan binaya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılında taşınacağız 69 Ambarları mevkiinde Bilim Sanat Merkezi olarak yapılan binaya Rehberlik Araştırma Merkezleri, özel eğitim anaokulu, İki katı halk eğitim merkezidir. Hemen Milli Eğitim Müdürlüğümüz binasının yanındaki binaya. Onların geçişi de önümüzdeki eğitim öğretim yılında gerçekleşecek” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve gazetecilere görevlerinde başarılar dileyerek, “Çok zor ve meşakkatli bir göreviniz var. Allah yardımcınız olsun” dedi.