Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çakır İstifa Etti, İl Başkanı Vedat Yaşar Oldu

Gündem Yayın: 26.12.2022 15:42
Yazar:
Çakır İstifa Etti, İl Başkanı Vedat Yaşar Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Abdullah Çakır, 2023 yılında yapılacak seçimlerde Milletvekili Aday Adayı olmak için istifa etti.  Çakır’dan boşalan İl Başkanlığı görevine İl Sekreteri Vedat Yaşar atandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Abdullah Çakır, Parti İl Binasında düzenlediği Basın toplantısı ile İl Başkanlığı görevinden istifa ederek, Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisinde 11 yıldan bu yana  aktif siyaset yaptığını ve  5 yıldan bu yana da İl Başkanı olarak partinin hizmetinde olduğunu ifade eden CHP İl Başkanı Abdullah Çakır, yaptığı açıklamada; “2011 Yılında Safranbolu İlçe Başkanı olarak başladığım aktif siyasi mücadelemde , 2011-2014 Safranbolu İlçe Başkanlığı , 2015 İl Sekreterliği ve 2017-2022 arasında Karabük İl Başkanlığı görevimi beş yıl boyunca sürdürmüş bulunmaktayım.

Partimizin iktidara gelmesi konusunda  2011 yılından bu yana tüm ilçe başkanlarımızla , yönetim kurullarımızla, kadın ve gençlik kollarımızla, tüm üyelerimizle elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bu dönemde 2018 de uzun yıllar sonra bir milletvekili ve 2019 da yine yıllar sonra Safranbolu Belediye Başkanlığını  siz değerli yol arkadaşlarımızla kazanma başarısını gösterdik. Buradan bir kez daha emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Değerli Basın Mensupları sevgili yol arkadaşlarım sizlerle beraber olmaktan gurur duyduğum ve onurla taşıdığım İl Başkanlığı görevimden  2023 genel seçimlerinde millet vekili aday adayı olmak için ayrılmış bulunuyorum. Görevim süresi boyunca desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize ve Karabüklü hemşerilerime  çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz iktidar olmak Karabük ve Karabük halkına hizmete devam etmektir” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti, o anların görüntüleri ortaya çıktı

Gündem Yayın: 28.02.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da emekli uzman çavuşun bir düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Düğünde gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı.
Kuzgeçe köyünde 3 Haziran 2023 tarihinde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik’in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.
Mehmet Çelik’in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.’nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart’taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, “Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar ‘siz ne yapıyorsunuz?’ demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum” diye konuştu.