Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Çakır İstifa Etti, İl Başkanı Vedat Yaşar Oldu

Gündem Yayın: 26.12.2022 15:42
Çakır İstifa Etti, İl Başkanı Vedat Yaşar Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Abdullah Çakır, 2023 yılında yapılacak seçimlerde Milletvekili Aday Adayı olmak için istifa etti.  Çakır’dan boşalan İl Başkanlığı görevine İl Sekreteri Vedat Yaşar atandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Abdullah Çakır, Parti İl Binasında düzenlediği Basın toplantısı ile İl Başkanlığı görevinden istifa ederek, Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisinde 11 yıldan bu yana  aktif siyaset yaptığını ve  5 yıldan bu yana da İl Başkanı olarak partinin hizmetinde olduğunu ifade eden CHP İl Başkanı Abdullah Çakır, yaptığı açıklamada; “2011 Yılında Safranbolu İlçe Başkanı olarak başladığım aktif siyasi mücadelemde , 2011-2014 Safranbolu İlçe Başkanlığı , 2015 İl Sekreterliği ve 2017-2022 arasında Karabük İl Başkanlığı görevimi beş yıl boyunca sürdürmüş bulunmaktayım.

Partimizin iktidara gelmesi konusunda  2011 yılından bu yana tüm ilçe başkanlarımızla , yönetim kurullarımızla, kadın ve gençlik kollarımızla, tüm üyelerimizle elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bu dönemde 2018 de uzun yıllar sonra bir milletvekili ve 2019 da yine yıllar sonra Safranbolu Belediye Başkanlığını  siz değerli yol arkadaşlarımızla kazanma başarısını gösterdik. Buradan bir kez daha emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Değerli Basın Mensupları sevgili yol arkadaşlarım sizlerle beraber olmaktan gurur duyduğum ve onurla taşıdığım İl Başkanlığı görevimden  2023 genel seçimlerinde millet vekili aday adayı olmak için ayrılmış bulunuyorum. Görevim süresi boyunca desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize ve Karabüklü hemşerilerime  çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz iktidar olmak Karabük ve Karabük halkına hizmete devam etmektir” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: