Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

BÜ Yeni Kampüsünün Ulaşım Sorunu Çözülüyor

Bartın Yayın: 17.04.2015 07:23
BÜ Yeni Kampüsünün Ulaşım Sorunu Çözülüyor

BARTIN Üniversitesi’nin Kutlubeyyazıcılar mevkiinde yapımı devam eden yeni kampüsünün Bartın-Zonguldak yolundan girişini kolaylaştırmak için köprülü kavşak yapımına başlandı.
Bartın Üniversitesinin yeni kampüs alanının ulaşım sorunu, yapılan ihalelerin ardından başlayan projelerle çözülüyor. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, yapılan çalışmalarla bir yandan fiziki mekân sayısının artırıldığını diğer yandan da buralara ulaşımın kolay sağlanmasını hedeflediklerini söyledi. Ulaşım sorununun hızla çözülmesi için büyük gayret sarfettiklerinin altını çizen Rektör Kaplan, “Kutlubey Kampüsündeki ulaşım sorunun çözülmesi için çalışmalar devam ediyor. Diğer kurumlarla koordineli olarak ana arter yollarının yeni kampüsümüze bağlanması için çalışmalar başladı. Böylece Bartın-Zonguldak yolunda Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 4 kilometre uzunluğunda 26 metre platform genişliğinde sıcak asfalt yapılacak. Ayrıca, Kutlubey Kampüsüne girişte de köprülü kavşak yapımı için çalışmalar da başladı. Kutlubey Kampüs sınırları içerisinde Devlet Su İşleri tarafından iki adet araç köprüsü ve iki adet menfez geçişi de yapılacaktır. Bu projelerin tamamlanmasıyla üniversiteye ulaşım kolaylaşacak” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.