Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bolu’dan Sakarya’ya 400 bin yavru pullu sazan balığı gönderildi

Dünya Yayın: 23.08.2023 00:48
İhlas Haber Ajansı

Bolu Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı Gölköy Su Eserleri Üretim Tesisinde 2’nci üretimi gerçekleştirilen 400 bin adet yavru pullu sazan balığı Sakarya’ya gönderildi.

Bolu ve etrafında vilayetlerde bulunan su kaynaklarının sürdürebilirliğinin sağlanması gayesiyle 2023 yılı içerisinde Bolu’da 5 milyon yavru pullu sazan balığı üretilmesi hedefleniyor. Gölköy Su Eserleri Üretim Tesisinde 2023 yılı balıklandırma programı çerçevesinde üretilmesi planlanan 5 milyon yavru pullu sazan balığının ikinci üretimi gerçekleştirildi. Üretim çerçevesinde 400 bin yavru sazan balığı elde edildi. Etraf vilayetlerdeki dere, gölet, barajlara salınmak üzere vilayet müdürlüklerine balıkları teslim eden Bolu Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü takımları, birinci üretimden elde edilen bir milyon yavru sazan balığını Sakarya Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MHP İl Başkanı Gedikoğlu’ndan Liste Açıklaması

Manşet Yayın: 21.02.2024 14:45
MHP İl Başkanı Gedikoğlu’ndan Liste Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, “MHP’nin İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi listelerini temsil kabiliyeti çok yüksek olan arkadaşlarımızdan oluşturulduk” dedi.

Başkan Gedikoğlu yaptığı açıklamada; “Kıymetli Hemşerilerim, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergili Beyefendi ile birlikte Karabük’ümüze hizmet etmek için her biri birbirinden kıymetli çalışma arkadaşlarımız ile görüşerek Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı olacak arkadaşlarımızı belirledik.

Yapılacak olan seçimlerde bulunduğu her sırasındaki çalışma arkadaşımız kendi alanında gerekli kabiliyetlere sahip ve Memleketimize hizmet etme noktasında temsil kabiliyeti çok yüksek olan arkadaşlarımızdan oluşturulmuştur.

Biz Karabük’ümüze hizmet noktasında elimizden gelenin en iyisini yapmak için gece durmadan gündüz yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Takdir Değerli Hemşehrilerimizindir. Karabük’ümüze hayırlı olsun” dedi. (Ramazan Öztürk)