Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Bolu’daki orman yangınına gece görüşlü yangın söndürme helikopterleri sevk edildi

Gündem Yayın: 19.08.2023 12:36
Kaynak: İHA

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde çıkan orman yangınını söndürmek için gündüz çalışan söndürme helikopterleri hava kararınca çalışmalara orta verdi. Orta veren helikopterlerin yerine gece görüşlü helikopterler yangın bölgesine sevk edildi.

Yangın, Mudurnu ilçesine bağlı Dolayüz köyü mevkiinde bulunan ormanlık alanda çıktı. Edinilen bilgiye nazaran, saat 14.30 sıralarında köyün yakınında bulunan ormandan şimdi bilinmeyen bir nedenle dumanlar yükselmeye başladı. Kısa müddet içerisinde arazinin de kuru olması sebebiyle yayılan alevler, geniş bir alana sirayet etti. Bölgeye yerine 2 Helikopter, 4 Arazöz, 3 su tankeri, 3 birinci müdahale aracı, 30 Orman işçisi ve 8 Jandarma işçisi sevk edildi. Takımlar alevleri denetim altına almak için bölgede hem havadan hem de karadan yangına müdahale etti.

Gece görüşlü yangın söndürme helikopterleri sevk edildi

Akşam saatlerinde havanın kararması sebebiyle saat 14.30’dan akşam saatlerine kadar havadan müdahale eden yangın söndürme helikopterleri çalışmalara orta verdi. Yangını söndürmek için gece saatlerinde bölgeye gece görüş takviyeli 2 adet yangın söndürme helikopteri sevk edildi.

Gece görüşlü helikopterler bölgeye 14 kilometre uzaklıkta bulunan Sünnet Gölü’nden su alarak alevlere müdahale ediyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Beyin kanaması geçiren eski muhtar hayatını kaybetti

Kastamonu Yayın: 04.10.2023 04:48
Kaynak: İHA

Kastamonu’da beyin kanaması geçirmesi üzerine hastaneye kaldırılan eski muhtar, yaşam mücadelesini kaybetti.

Kastamonu’da bir önceki dönem Kuzeykent Mahallesi Muhtarlığını yapan İYİ Parti Kastamonu İl Başkan Yardımcısı Ayhan Kılıç, bir hafta önce beyin kanaması geçirmesi üzerine Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Kılıç, yaşam mücadelesini kaybetti.

Kılıç’ın cenazesi, yarın (Salı) Daday Merkez Camisinde kılınacak cenaze namazından sonra Akılçalman Köyü Buzağıveren Mahallesindeki aile kabristanlığında defnedilecek.

Paylaş: