Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Bolu’da ineklerin serinleme keyfi

Bolu Yayın: 19.08.2023 08:36
Kaynak: İHA
Bolu’da ineklerin serinleme keyfi

boluda ineklerin serinleme keyfi 0 r9VNNevn
Bolu’da sıcaklardan bunalan inekler, kent merkezinin içme suyunun karşılandığı Gölköy Baraj Gölü’ne girerek serinledi. Göl kenarını adeta bir plaj üzere kullanan inekler, ağaç gölgesine geçti.

Geçtiğimiz günlerde son 94 yılın en sıcak günü rekorunu 42.8 derece ile kıran Bolu’da, sıcak hava dalgası tesirini sürdürüyor. Sıcaklardan bunalan inekler de göle girerek serinledi. Kent merkezinin içme suyunun karşılandığı Gölköy Baraj Gölü’nün kıyı kesitinde bulunan alanda suya giren inekler, sıcak havanın tesirinden az da olsa kurtuldu. Sudan çıkan inekler gölün kıyı kısmında bulunan ağaçların gölgesinde dinlendi. Vatandaşların girmesinin yasak olduğu göle giren ineklerin serinlediği anlar kameralara yansıdı.

Bolu’da sıcak havanın 15 gün boyunca tesirli olması bekleniyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Gündem Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: İHA
Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Bolu’nun Gerede ilçesinde bir huzurevinde 18 kişi, zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye nazaran, Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 18 vatandaş, akşam saatlerinde rahatsızlandı. İshal, kusma ve bulantı belirtileriyle rahatsızlanan vatandaşlar, zehirlenme kuşkusuyla Gerede ve Bolu’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Gece saatlerinde hastaneye kaldırılan huzurevi sakinlerinin tedavileri devam ederken, Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nce besin ve sudan incelenmek üzere numune alındığı öğrenildi.

Paylaş: