Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bolu’da ineklerin serinleme keyfi

Bolu Yayın: 19.08.2023 08:36
İhlas Haber Ajansı
Bolu’da ineklerin serinleme keyfi

boluda ineklerin serinleme keyfi 0 r9VNNevn
Bolu’da sıcaklardan bunalan inekler, kent merkezinin içme suyunun karşılandığı Gölköy Baraj Gölü’ne girerek serinledi. Göl kenarını adeta bir plaj üzere kullanan inekler, ağaç gölgesine geçti.

Geçtiğimiz günlerde son 94 yılın en sıcak günü rekorunu 42.8 derece ile kıran Bolu’da, sıcak hava dalgası tesirini sürdürüyor. Sıcaklardan bunalan inekler de göle girerek serinledi. Kent merkezinin içme suyunun karşılandığı Gölköy Baraj Gölü’nün kıyı kesitinde bulunan alanda suya giren inekler, sıcak havanın tesirinden az da olsa kurtuldu. Sudan çıkan inekler gölün kıyı kısmında bulunan ağaçların gölgesinde dinlendi. Vatandaşların girmesinin yasak olduğu göle giren ineklerin serinlediği anlar kameralara yansıdı.

Bolu’da sıcak havanın 15 gün boyunca tesirli olması bekleniyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti, o anların görüntüleri ortaya çıktı

Gündem Yayın: 28.02.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da emekli uzman çavuşun bir düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Düğünde gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı.
Kuzgeçe köyünde 3 Haziran 2023 tarihinde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik’in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.
Mehmet Çelik’in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.’nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart’taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, “Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar ‘siz ne yapıyorsunuz?’ demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum” diye konuştu.