Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bolu Valisi’nden tüm birimlere talimat: “Suyu kirletene taviz vermeyin”

Dünya Yayın: 17.05.2024 04:36
İhlas Haber Ajansı
Bolu Valisi’nden tüm birimlere talimat: “Suyu kirletene taviz vermeyin”

Bolu’da temiz su kaynaklarının sürdürülebilmesi için yapılan toplantıda konuşan Vali Erkan Kılıç, “Bizim ciddi şekilde tedbir ortaya koyup, kim kirletiyorsa bunun mutlaka karşısına çıkıp, gerekli tedbirleri alarak bunu önlememiz gerekiyor. Bütün birim amirlerinden de beklediğim konu; doğaya ilişkin, su kaynaklarımıza ve kirliliğe ilişkin hiçbir taviz vermeyin arkadaşlar. Bu haktır, vebaldir” dedi.

Bolu’nun su kaynaklarının etkin yönetimi ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasına ilişkin İl Su Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, şehrin su kaynaklarının mevcut durumu değerlendirilerek, geleceğe yönelik stratejiler ve planlamalar ele alındı. Toplantıya Bolu Valisi Erkan Kılıç, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Mahir Özcan, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Toplantının basına açık bölümünde konuşma yapan Bolu Valisi Erkan Kılıç, suyun kirlenmesine neden olabilecek kişi ve şirketlere taviz verilmemesi konusunda tüm birimlere talimat verdi.

“Bu değerli hazineyi hep beraber korumamız gerekiyor”

Su kaynaklarının kalitesini en üst seviyeye çıkarmak için mücadele edeceklerini ve kimseye taviz verilmeyeceğini dile getiren Vali Erkan Kılıç, “Bizlerin doğayı, Cenabı Allah’ın vermiş olduğu bu değerli hazineyi hep beraber korumamız gerekiyor. Bunun için çaba içerisinde olmamız gerekiyor. Ekonomik faaliyetler dolayısıyla, özellikle sanayiyle beraber bilinçsiz kullanımdan sularımız olumsuz olarak etkilenmiş durumda. Hem şehir merkezlerinde hem de kırsalda, su kaynaklarımızı özellikle içme sularımızı, su havzalarımızı daha iyi şekilde korumak, kirletenlerle ilgili olarak gerekli tedbirleri almak zorundayız. Bunu hepimiz biliyoruz. Bunun farkındayız. Gerekli tedbirleri alıp Bolu’nun su kaynaklarını kalite anlamında en üst seviyeye çıkartma sorumluluğumuz bulunmakta. Bu sadece bizim için değil, çocuklarımız için, geleceğimiz için, ülkemiz için son derece önemli ve hayati bir konudur. Burada taviz verilmesi, müsamaha gösterilmesi söz konusu değildir” dedi.

“Kirliliğe hiçbir taviz vermeyin arkadaşlar”

Tüm birimlere talimat veren Vali Erkan Kılıç, “Bizim tavuk sektörüyle ilgili olarak tesislerimiz, kesimhanelerimiz var, sularımızı kirleten tesisler var. Gerede’de Deri OSB’miz var. Tamam, ekonomik olarak bizler bu fabrikaları yaşatmak zorundayız. İstihdam için bu alanlar önemli ama bunun yanında da çevreyi korumak zorundayız. Yarın bir gün su olmadığı zaman, temiz hava olmadığı zaman, bir yeşillik olmadığı zaman insan orada zaten yaşayamayacak, buraları terk edip gideceğiz. Çocuklarımızın geleceğini çalamayız. Bizim ciddi şekilde tedbir ortaya koyup, kim kirletiyorsa bunun mutlaka karşısına çıkıp, gerekli tedbirleri alarak bunu önlememiz gerekiyor. Bütün birim amirlerinden de benim beklediğim konu; doğaya ilişkin, su kaynaklarımıza ve kirliliğe ilişkin hiçbir taviz vermeyin arkadaşlar. Bu haktır, vebaldir. Onun için hep beraber gayret içerisinde olacağız” diye konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kurumlar arası futbol turnuvası şampiyonu Safranbolu TSO oldu

İlçe Haberleri Yayın: 13.06.2024 08:07
İhlas Haber Ajansı
Kurumlar arası futbol turnuvası şampiyonu Safranbolu TSO oldu

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen 9. Altın Safran Kurumlar Arası Futbol Turnuvasının şampiyonu Safranbolu TSO oldu.

16 takımın yer aldığı 9. Altın Safran Kurumlar Arası Futbol Turnuvası sona erdi. Turnuvanın finalinde Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı ile karşı karşıya gelen Safranbolu TSO rakibini 1-0 mağlup ederek şampiyon oldu.

Turnuva şampiyonuna kupayı Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J. Kd. Albay Dr. Yusuf Küçükbaşol takdim etti.

Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığına ikincilik kupasını TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal, üçüncü olan Safranbolu Belediyesine ise TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe verdi.

Safranbolu TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal; “Yaklaşık 40 gün süren turnuvada mücadele eden tüm takımları tebrik ediyorum. Finalde centilmence mücadele veren Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı takımını da teşekkür ediyorum. Odamızın futbol takımını da şampiyonluğundan dolayı kutluyor bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Safranbolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe; “Bugün oynan maçlarda 4. Olan MEB Personel takımını, 3.cülük kupasını alan Safranbolu Belediyesini, finalde rakibimiz olan ve ikincilik kupasını alan Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı takımını ve turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan futbol takımımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Çok güzel bir organizasyon oldu Herkes ailesiyle final müsabakalarını izledi. Bu güzel turnuvayı düzenleyen Safranbolu Spor Kulübünü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J. Kd. Albay Dr. Yusuf Küçükbaşol’da turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Ticaret ve Sanayi Odasını ve turnuvaya katılım gösteren tüm takımları tebrik etti.