Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Birinci derece sarsıntı bölgesi olan Karabük’teki kentsel dönüşümde öncelik vatandaşın oluyor

Ekonomi Yayın: 24.08.2023 08:48
İhlas Haber Ajansı

Karabük’te 12 yıldır Adatepe Mahallesindeki Kentsel Dönüşüm projesi bünyesinde çalışmalar devam ederken öncelik olarak hak sahiplerinin daireleri veriliyor.
Birinci derece sarsıntı bölgesi olan Karabük’te kentsel dönüşüm çalışmalarına sürat verildi. Çebioğlu Küme tarafından yükleniciliği üstlenen Adatepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde de ikinci faz çalışmalarında sona yaklaşıldı.
Karabük Belediyesi ile yapılan protokol çerçevesinde yürütülen çalışma bünyesinde hak sahiplerine dairelerinin teslim edilmesi öncelik gayeler ortasında yer alıyor.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Çebioğlu Küme İdare Heyeti Lideri Adnan Çebi, “Karabük biliyorsunuz öncelikli zelzele bölgesi olduğu için Karabük Belediyesi’nin bizim önümüzü açmasıyla Adatepe Mahallesi 350 dönümden oluşuyor. 250 tane hane vardı burada. Biz yaklaşık bunu 170-175 haneyi satın alma, kat karşılığı mutabakatlar yaparak şu an hepsi bizim mülkiyetimize geçti” dedi.
“Biz öncelik olarak Çebioğlu firması olarak birinci evvel mal sahiplerinin mağduriyetini giderebilmek için kendilerine şu gördüğünüz 60 dairelik konuttan yedi sene evvel teslim ettik” diyen Çebi, “Bu ikinci bloğumuz 61 daireden oluşuyor. Bunların da tamamını mal sahiplerine vermek kaydıyla bir de üçüncü etabımız var ileride. O da şu an altıncı kata çıktı. Nasip olursa bir sene içerisinde buradaki mal mülk sahibinin 270 tane dairelerini teslim etmiş bulunmaktayız. Yani hani bu Türkiye’nin hiçbir yerinde görülen bir şey değil şu an. Yani biz öncelikle yer sahiplerinin haklarını teslim ediyoruz. Sonra kendi ülkemize geçen emlakını üzerine kendi konutlarımızı yapacağız. Yani önceliğimiz burada hak sahipleri” sözlerini kullandı.
Projede 12. Yılı geride bıraktıklarını aktaran Çebi, “Adatepe Mahallesi’nin yeri çok yeterli bir taban değil. Olağan biz buraya kendi firmamıza ilişkin olan fore kazık makinemizde, bütün binaların altına kazıp çakıyoruz. Hatta bu gördüğünüz binanın alt tarafında da fore kazıklarımız var. Yani şu an tam bir zelzele bölgesinde olduğumuz için tam zelzeleye ani artık yakışır mı? Yarışır mı? Ne diyeceksek inançlı binalar üretmeye çalışıyoruz. Ondan sonra şuan için hani biz firma olarak yaklaşık on iki yıldan beri bu işin içindeyiz. Ve bugüne kadar yaklaşık 25 milyon dolar civarında bir bütçeyi buraya harcadık ve şu an hiçbir şey satmadan hiçbir artı gelirimiz olmadan hani burada mal sahiplerine önceliğimiz dairelerini teslim etmek. Kendi gücümüzle kendi finansımızla bunu finansman ediyoruz. Kredi kullanmıyoruz. Hiçbir mal sahibimizi mağdur bugüne kadar bütün kiralarını gününde yatırdık. Ve şu andan itibaren de yatırmaya devam ediyoruz. İnşallah ikinci fazımızı bir üç ay içinde teslim edeceğiz” diye konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Oto galerinin camlarının kırılıp 2 aracın yakılmasıyla ilgili 10 kişi yakalandı

Gündem Yayın: 24.04.2024 12:36
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da bir oto galerici dükkanının camlarının sopalarla kırılıp, dükkan önündeki 2 aracın yakılması olayıyla ilgili polis tarafından 10 kişi gözaltına alındı.

Olay, Vezirköprü ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Vezirköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Yılmaz Otomotiv sahipleri ile aralarında daha önceden alacak-verecek meselesi yüzünden husumet bulunan ve söz konusu oto galericinin camlarını sopalarla kırıp, benzin dökerek 2 otomobili yakan K.Ş. ve C. Ş.’yi yakaladı. Polis, tehditten ve azmettirici olarak O.Ş., Ş.Ş., U.Ş., S.E., Y.F.E., M.T., S.Ü. ve A.C. isimli şahısları da yakalayarak gözaltına aldı. Olayı azmettirdiği iddia edilen Ş.Ş. ifadesi alınarak serbest bırakılırken, gözaltına alınan 9 kişinin ise yarın Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Paylaş: