Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Beyin vefatı gerçekleşen hastadan alınan organlar, üç hastayı hayatta tuttu

Sağlık Yayın: 16.08.2023 00:38
Kaynak: İHA
Beyin vefatı gerçekleşen hastadan alınan organlar, üç hastayı hayatta tuttu

beyin vefati gerceklesen hastadan alinan organlar uc hastayi hayatta tuttu 0 VzEe8JED
Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde takibi sırasında beyin mevti gerçekleşen bir hastanın yakınları, acılarını bir kenara bırakarak, hastalarının organlarını bağışladı. Bağışlanan organlar, organ nakli bekleyen üç hastaya nakil yapılarak yine hayata tutunma talihi verdi.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan hastanın beyin vefatı gerçekleşti. Nebati hayata giren hastanın yakınları, hastalarının organlarını bağışladı. Bağışlanan organlar hastadan alınarak, organ nakli bekleyen üç hastaya nakil edildi. Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleşen organ naklinde Organ Nakil Koordinatörleri Prof. Dr. Zahide Doğanay, Uzman Dr. Gizem Kurada önderliğinde, Doç. Dr. Öztürk Taşkın ve Koordinatör Hemşire Elif Tozlu Yılmaz misyon aldı.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Organ bağışı bekleyen hastalar ile empati kurabilmek son derece kıymetlidir. Organ bağışı sayesinde pek çok hasta tekrar hayata tutunması sağlanırken, pek çok hastanın da organ bağışlarıyla tekrar hayata tutunmaları ömür kalitelerinin artması bizleri huzurlu kılıyor. 3 hastaya hayat olan organları bağışlanan hastamızın uyum takımı olarak ailenin acılarını derinden paylaşıyoruz. Başsağlığı diliyoruz. Bugüne kadar organ bağışında bulunan tüm hasta ailelerine gönülden teşekkür ediyoruz. Hastalarımızın öncelikli ve özellikli tıbbi muhtaçlıklarını, tıbbi bakımlarını kentimizin üçüncü basamak ağır bakımı olarak her daim karşılamaya devam etmekteyiz. Sıhhat çalışanlarımız var güçleriyle kesintisiz olarak yılmadan, usanmadan, insanımıza sıhhat hizmetleri her daim sunmaya devam etmekteyiz. Unutmamak gerekir ki her organ bağışı yeni bir hayattır” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Beyin kanaması geçiren eski muhtar hayatını kaybetti

Kastamonu Yayın: 04.10.2023 04:48
Kaynak: İHA

Kastamonu’da beyin kanaması geçirmesi üzerine hastaneye kaldırılan eski muhtar, yaşam mücadelesini kaybetti.

Kastamonu’da bir önceki dönem Kuzeykent Mahallesi Muhtarlığını yapan İYİ Parti Kastamonu İl Başkan Yardımcısı Ayhan Kılıç, bir hafta önce beyin kanaması geçirmesi üzerine Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Kılıç, yaşam mücadelesini kaybetti.

Kılıç’ın cenazesi, yarın (Salı) Daday Merkez Camisinde kılınacak cenaze namazından sonra Akılçalman Köyü Buzağıveren Mahallesindeki aile kabristanlığında defnedilecek.

Paylaş: