Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Benlioğlu Güven Tazeledi

Gündem Yayın: 12.02.2023 14:47
Yazar:
Benlioğlu Güven Tazeledi

Karabük Ziraat Odasının 8. Olağan Genel Kurulu  Karabük Kent Meydanı Belediye Nikah Salonunda yapıldı. Mevcut aday  Tek Liste ile gidilen Genel Kurulda mevcut Başkan  Hasan Benlioğlu yeniden Başkan seçildi.

45 Delegesi bulunan ve 43 delegenin oy kullandığı genel kurulun divan başkanlığını Ovacık Ziraat Odası Başkanı Nuri Akçaalan yaptı. Saygı Duruşu ve İstikal Marşının okunması ile başlayan Genel Kurulda gündem maddeleri okunarak oylandı. Ardından seçimlere geçildi. Yapılan oylama sonucu mevcut Başkan Hasan Benlioğlu, yeniden Başkan seçildi.

Genel kurul sonrası Başkan Hasan Benlioğlu, kendisini yeniden bu göreve layık gören delegelere teşekkür etti.

Yapılan Genel Kurul sonrası Hasan Benlioğlu Başkanlığındaki yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

Ahmet Okan Kirman, Ali Soylu, Halit Gömeç, Celal Yılmaz, Şevki Arslan, Şafak tan Gülmez (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
     

Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Dünya Yayın: 18.04.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı
Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarına zarar veren böceklere karşı biyoteknik mücadele yapıyor.

Biyoteknik mücadele kapsamında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Narlısaray İşletme Şefliği ile Gölköy İşletme Şefliğince çam ağaçlarının verimin düşmesine sebebiyet veren böceklere karşı “feromon tuzakları” kuruyor. İşletme müdürü Cengiz Koçak “Ağaçlardaki verim kaybının önlenerek geleceğe daha verimli orman sahaları kazandırmak amacıyla zararlı böceklere karşı biyoteknik yöntemle geliştirilen ve ’aşk tuzağı’ olarak nitelendirilen ’feromon tuzağı’ yerleştiriliyor. Feromon tuzağı bir huni içerisine böceğin karşı cinsinin kokusunu içeren bir ilaç sıkılıyor. Bu ilacı hisseden böcek ağaç yerine huniye yönelip tuzak içerisindeki kavanoza girerek hapsoluyor ve bir daha çıkamıyor” dedi.

Paylaş: