Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Belediyeden ücretsiz online eğitim desteği

Safranbolu Yayın: 09.11.2021 11:02

Çocuklara ve gençlere, dolayısı ile eğitime büyük önem veren Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin talimatı ile, online eğitim için harekete geçildi. Yapılan çalışma sonucu 2 ile 12. sınıf aralığında öğretim gören öğrencilerin faydalanabileceği ücretsiz online eğitim paketi hazırlandı. Önümüzdeki günlerde uygulanmasına başlanacak eğitimin başvurusu için Safranbolu Belediyesi’nin web sitesinin ziyaret edilmesi istendi.

Konu ile ilgili konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Yarınımızın teminatı evlatlarımız için projeler üretmeye, kariyer hayatlarının şekillenmesine katkı sağlayabilmek adına onlara destek vermeye devam ediyoruz. Bu bağlamda 2 ile 12. sınıf aralığında olan öğrencilerimiz, ücretsiz online eğitimlerimize katılarak; konu anlatımlarından, testler ve istatistiklerden faydalanabilecek. Bunun için Belediyemizin web adresine başvurmaları yeterli olacaktır” dedi.

Çocukların ve gençlerin ne kadar bilinçli olurlarsa, gelecek günlerin de bir o kadar ferah olacağını ifade eden Başkan Köse, “Onlara yapılacak yatırım hem bölgemiz, hem de ülkemiz için en önemli yatırım olacaktır. Bizler çocuklarımız için projeler üretmeye, daha güzel yarınlar hazırlamak için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:36
Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarafından açıklanan konut satış istatistiklerine göre Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı.
Türkiye genelinde 2024 yılı Haziran ayında 79 bin 313 konut satıldığının belirtildiği TÜİK’in verilerine göre, Karabük’te 117’si ikinci el satış olmak üzere 160 konut satıldı.
Bu yılki satışların 11’inin ipotekli satış olarak gerçekleştiğinin ifade edildiği açıklamada, Zonguldak’ta 361, Bartın da ise 186 konutun satıldığı belirtildi.