Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Belediye Seraları Mahsül Vermeye Başladı

Gündem Yayın: 07.07.2022 13:42
Belediye Seraları Mahsül Vermeye Başladı

Safranbolu Belediyesi tarafından kiralanan bahçede kurulan seralarda ekilen ürünler mahsul vermeye başladı.
Belediye Başkanı Elif Köse’nin tarımsal üretim hedefleri doğrultusunda kurulan seralarda, ata tohumlarıyla Safranbolu maniye domatesi, salata, biber, kabak, fasulye ve patlıcan gibi temel gıdalar yetiştiriliyor. Park ve bahçeler için çok sayıda çiçek üretiminin de yapıldığı serada yetişen sebzeler ihtiyaç sahiplerinin evlerine aş olarak giriyor. Mevsimine göre üretimin sürdürüldüğünü belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Seramızın projesini yaptığımızda amacımız tam olarak bu günkü seviyeydi. Yani dışa bağımlılığı noktalamak. Geldiğimiz noktada görüyoruz ki, önemli oranda kar da sağladık. Tabii ki bunda özveri ile çalışan personelimizin büyük payı var” dedi.
Hali hazırda mevsim sebzelerini yetiştirildiğini ve ekilen sebzelerin hasadının başladığını ifade eden Başkan Köse, serada maniye domates, kıl sivri biber, dolmalık biber, üç burun, kapya, arnavut, patlıcan, şeker fasulye üretiminin sürdüğünü ve çalışmaların aralıksız devam edeceğini söyledi. (Halil Kızılyer)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30 yıllık başkan görevi bıraktı

Zonguldak Yayın: 24.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
30 yıllık başkan görevi bıraktı

30 yıldır Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Memiş, görevine veda ettiğini açıkladı.

30 yıldır Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Memiş görevi bırakma kararı aldı. Başkan Memiş’in yerine gelecek isim de belli oldu. Hüseyin Memiş’in yönetiminde yer alan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) emeklisi 72 yaşındaki İsmail Bayraktar başkanlık koltuğuna geçecek.

Bayraktar yarından itibaren koltuğa geçerek göreve başlayacak.

Paylaş: