Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Belediye, Kendi Mobilyasını Kendi Üretiyor

Gündem Yayın: 31.01.2023 14:38
Yazar:
Belediye, Kendi Mobilyasını Kendi Üretiyor

Üreten Belediye mottosuyla çalışmalarına devam eden Safranbolu Belediyesi atölye anlamında da güzel çalışmalara imza attı.  Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Atölyeler Şefliği 2022 yılında da çalışmalarına devam ederken, park kamelyasından oturma bankalarına, laminant parkeden kütüphane mobilyalarına kadar pek çok alanda iş gerçekleştirdi.

Safranbolu Belediyesinin  üreten bir belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına  devam ettiğini ifade eden  Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, burada amaçlarının böylesi önemli bir hususta dışa bağımlılığı sona erdirmek olduğunu söyledi.

Tecrübeli bir ekibe sahip olduklarını belirten  Başkan Köse, ” 2022 yılında parklar için kamelya, oturma gurupları, mevcut ve yeni birimlerin mobilyaları, park mobilyaları gibi pek çok çalışma kendi ekiplerimiz tarafından imalar ve montaj yapılmakta. Safranbolu Belediyesi görev başında olduğumuz 3 yılı aşkın bir süredir üreten, ürettiğini Safranbolu için kullanan bir belediye haline gelmiştir” diye konuştu.

2023 yılında da aynı hırs ve azimle çalışmalara devam edeceklerini kaydeden Başkan Elif Köse, “Safranbolu ve Safranbolu halkı için hizmete devam ediyoruz. Tüketen değil üreten belediyecilik anlayışımız ile görev başındayız. Bu vesile ile bıkmadan yılmadan çalışan ekip arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi. (Halil Kızılyer)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Restoran ve Kafeler Boykot Edilecek

Manşet Yayın: 18.04.2024 14:55
Restoran ve Kafeler Boykot Edilecek

Restoran ve kafelerdeki fahiş yemek fiyatlarına tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları boykot çağrısı yaptı. Fahiş fiyata boykotun ilk adımı bu hafta sonu atılacak.

Yiyecek içecek fiyatlarının fahiş oranda artmasına tepkiler dalga dalga büyüyor. Vatandaşlar Cumartesi ve Pazar günü kafe ve restoranlara gitmeme kararı aldı.

Yüksek enflasyon ve geçim sıkıntısı yüzünden, artık dışarıda yemek yemek hayal olurken, fahiş fiyatlar yüzünden ne kahvaltı ne de akşam yemeği yenebilir durumda değil.

Özellikle dar gelirliler duruma fazlasıyla tepki gösteriyor ve bu gidişat bir hareketi de beraberinde getirdi. Sosyal medyada örgütlenen vatandaşlar 20-21 Nisan tarihlerinde restoran ve kafelere gitmeme kararı aldı.

Bir kişilik serpme kahvaltının 1000 lirayı bulması, bir fincan kahve içmenin bile maliyetinin 150 liraya ulaşması öfkeyi ve tepkiyi beraberinde getirdi.

Ayrıca porsiyon oranlarının küçülmesi, fiyatların artmasını da engellemedi. Artık porsiyonlar ne kadar küçük olsa da fiyatlar yine de yüksek.

Vatandaşlar  tepkisini sosyal medyada başlattığı #boykot hareketiyle gösteriyor. (Ramazan Öztürk)