Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Başkent EDAŞ’tan Karabük’e 14 milyon liralık  yatırım

Gündem Yayın: 20.11.2021 07:22
Başkent EDAŞ’tan Karabük’e 14 milyon liralık  yatırım

Başkent EDAŞ, 14 milyon liralık yatırım ile Karabük Merkez ve Safranbolu ilçesinin enerji tedarik sürekliliği ve teknik kalitesini arttırmak için besleme merkezi vazifesi görecek altyapı projesini tamamladı. Proje sayesinde Karabük trafo merkezi ile Safranbolu trafo merkezi arasındaki altyapı güçlendirilerek besleme hattı tesisi gerçekleştirildi.
Karabük’te kesintisiz elektrik için çalışmalarını aralıksız sürdüren Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Başkent EDAŞ) bakım onarım hizmetinin yanında yatırım çalışmalarına da devam ediyor.
Son olarak, Karayolları Genel Müdürlüğünün şehirde başlattığı giriş seviyeli kavşak çalışması ile eşzamanlı olarak planlanan ve yaklaşık 4 ayda tamamlanan altyapı projesiyle, Karabük trafo merkezi ile Safranbolu trafo merkezi arasında her iki trafo merkezinden birinde yaşanacak kesintilerden şehrin minimum etkilenmesi amacıyla besleme hattı tesisi gerçekleştirildi.
Başkent EDAŞ, tamamlanan projede 75 kilometre yüksek gerilim yeraltı kablosu ile Karabük girişindeki Kardemir trafo merkezinden, Karabük 100.yıl Balıklarkayası kavşağına kadar kablo montajı gerçekleştirdi. 14 milyon liralık yatırım ile gerçekleştirilen Proje sayesinde, yaklaşık 16 bin müşteriye kesintisiz ve kaliteli enerji sağlanacak.
Elektrik kesinti sayı süresini en aza indirmeyi hedefleyen Başkent EDAŞ, Karabük’te kesintisiz ve kaliteli enerji için 7/24 sürdürdüğü faaliyetleri ile bakım ve yatırım çalışmalarına devam edecek.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te Uyuşturucu ve Sahte Alkol Operasyonu

Manşet Yayın: 17.07.2024 16:32
Karabük’te Uyuşturucu ve Sahte Alkol Operasyonu

Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu

Karabük İl Jandarma Komutanlığı  ekipleri tarafından  Karabük Merkez’de icra edilen faaliyette 2 şahsın üzerinde ve ikametlerinde yapılan aramada,  5 parça halinde 2,31 gr metamfetamin,  3,45  gr kağıda emdirilmiş metamfetamin, 0,33 gr kubar esrar, 11 adet Galara marka sentetik ecza hap, 1 adet hassas terazi, 1 adet pürmüzlü çakmak, 2 adet uyuşturucu kullanma aparatı, 1 adet rulo halinde alüminyum folyo,  10 adet parça halinde alüminyum folyo ve 13.000 TL uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen nakit para ele geçirildi.

Şüpheliler, yapılan işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilirken,  yapılan açıklamada; emniyet ve asayiş ile huzurun devamının sağlanması maksadıyla uyuşturucu ile mücadele faaliyetlerine aralıksız olarak devam edileceği belirtildi.

Safranbolu’da Sahte Alkol Operasyonu

Karabük İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, günü Safranbolu ilçesinde  bir  şahsın ikametinde yapılan arama neticesinde; el yapımı  13,5 lt rakı,  2,5 lt votka,  3,6  lt viski,  5 lt etil alkol,  15  adet alkol kiti,  7  adet test çubuğu,  94  adet alkol şişesi,  7 adet boş su şişesi ele geçirildi.

Şüpheli, yapılan işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilirken, emniyet ve asayiş ile huzurun devamının sağlanması maksadıyla faaliyetlere aralıksız olarak devam edileceği bildirildi.