Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Başkan Vergili, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Gündem Yayın: 16.04.2015 14:28
Başkan Vergili, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Her ay düzenli olarak mahalle muhtarları ile bir araya gelen Başkan Vergili, muhtarların iletmiş olduğu sorunları tek tek çözüyor.
Akşam yemeğinde muhtarlarla bir aya gelen Başkan Vergili’ye Muhtarlar Derneği Başkanı İbrahim Harmanbaşı teşekkür ederek, sorunlarının tek tek çözüldüğünü söyledi. Dernek Başkanı Harmanbaşı; “Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Geçen ay toplantımızda sizlerin sorunları ile ilgili verdiğim sorunlar birer birer çözülmeye başladı. Bu sorunlardan muhtar arkadaşlarımızın yazıhanelerindeki elektrik ve interneti Belediyemiz bünyesine alındı. Her muhtarımızın bu sayede cebinde 100 lirası kalacak, yıllık 1.200 TL oluyor. Böyle önemli hizmetten dolayı sizlerin adına Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bir sorunumuz kaldı. İnşallah en yakın zamanda gerçekleşir. Muhtarlar Derneğimizin yerini bir an önce yaparak önümüzdeki günlerde hizmete açmak istiyoruz. Başkanım biraz öncede kendileri ifade etti. Yakın zamanda başlayacağını söyledi. Bununda burada müjdesini vermek istiyorum. İnşallah bu birlikteliğimiz, bu beraberliğimiz bu 5 yıl içersinde omuz omuza birlikte çalışarak Karabük’ümüzün bütün mahallelerine hizmeti en ücra köşesine birlikte getireceğiz. Bunu da bir ekip ruhuyla Sayın Belediye Başkanımızla, Başkan Yardımcımızla, değerli daire müdürlerimizle beraber mahalle sorunlarımızı birer birer bir takım halinde birlikte çözeceğiz” dedi.
Dört yıl içinde hiçbir mahallenin eksiğinin kalmayacağını belirten Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Bu birlikteliğimiz Türkiye’de örnek bir beraberliklerden birisi. Ne olursa olsun hep beraber Karabük için hizmet veriyoruz. Önümüzdeki 4 yıl kalan süre içersinde hiçbir mahallenin eksiği kalmayacak. Tüm problemleri çözülmüş olacak. Sizin sürekli olarak yönetime katılmanız sağlanacak. Belediye tarafından baktığımız zaman diğer yerlerde uygulamalarda muhtarların yönetimlerle, idarelerle çok daha uzak mesafeli olduğunu düşünüyorum ama biz her yapmış olduğumuz icraata mahalleyle ilgili konulara mahalle muhtarlarımızın elimizden geldiği kadar fikrini almaya çalışıyoruz. Muhtarların doğrultusunda iş yapmaya çalışıyoruz ve eksikliğimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Biz 4 yıllık icraatımızın sonunda değişen bir Karabük değil, değişmiş bir Karabük’ü önümüzdeki kuşaklara teslim etmemiz gerekiyor” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devrek’te aşure programı büyük ilgi gördü

Zonguldak Yayın: 17.07.2024 16:07
İhlas Haber Ajansı
Devrek’te aşure programı büyük ilgi gördü

Devrek Belediyesi ve Mevlana Kültür Derneği tarafından hazırlanan aşure gününde protokol vatandaşlar bir araya geldi.

Zonguldak’ın Devrek İlçesinde Devrek Belediye ve Devrek Mevlana Kültür Derneği tarafından ortaklaşa hazırlanan aşure gününde protokol vatandaşlar bir araya geldi.

Devrek Cumhuriyet Alanında akşam namazının ardından düzenlenen program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve semazen gösterileri protokol üyeleri ve vatandaşların büyük beğeni topladı. Muharrem ayı nedeniyle Devrek Belediyesi ve Devrek Mevlana Kültür Derneği tarafından organize edilen etkinlikte katılımcılar maneviyatı doyasıya yaşarlarken, programın ardından davetlilere aşure ikramında bulunuldu.

Düzenlenen programa; Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar, belediye başkan yardımcıları ve yüzlerce vatandaş katıldı.