Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Başkan Vergili Aday Öğretmenlerle  Buluştu

Gündem Yayın: 28.04.2016 14:48
Başkan Vergili Aday Öğretmenlerle  Buluştu

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci, Okul Dışı Etkinlik Programı ve Şehir Kimliğini Tanıma başlığı çerçevesinde düzenlenen seminere Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili konuşmacı olarak katıldı.

Başkan Vergili aday öğretmenlere, Belediye Başkanlığı boyunca gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği projeler ile iş hayatı hakkında bilgiler vererek aday öğretmenlerin sorularını yanıtladı.

Adaylık eğitimi için Karabük’ü tercih eden 104 aday öğretmene yönelik adaylık çalışma programlarına ilişkin bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Şehir kimliğini tanıma, kurumsal işleyiş, yanı başımızdaki okul, tecrübeyle buluşma, gönüllülük ve girişimcilik çalışmaları, mesleki gelişim ve kariyer ana başlıkları altında Bakanlığın Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yapılan program dahilinde, adayların ilk 14 hafta, haftada bir gün olmak üzere yapacakları 6 saatlik okul dışı faaliyetlerde, Bakanlıkça belirtilen konu başlıklarından kurumsal işleyiş konu başlığı kapsamında, Valilik, Belediye Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü gibi kurumların işleyişi hakkında bilgi edinmesi, şehir kimliğini tanıma kapsamında müzeler, tarihi eserler, coğrafi mekanlar, ören yerleri, turistik mekanlar ve benzeri alanları tanıması, ilçede bulunan Rehberlik Araştırma Merkezi, Halk Eğitim, Mesleki Eğitim gibi farklı eğitim kurumları ve okul türlerinde gözlem yapmaları, tecrübeyle buluşma kapsamında ise emekli öğretmenler ve eğitime gönül vermiş şahıslarla bir araya gelerek tecrübelerinden istifade etmeleri amacıyla hazırlanan program dahilinde kurum ve mekanların, adaylar tarafından ziyaret edilerek şehir kimliğini tanıtılacak.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te otomobille çarpışan traktör devrildi: 2 yaralı

Eflani Yayın: 23.07.2024 21:36
Karabük’te otomobille çarpışan traktör devrildi: 2 yaralı

Karabük’ün Eflani ilçesinde otomobil ile çarpışarak devrilen traktördeki 2 kişi yaralandı.

Kaza, Seferler köyü mevkiinde meydana geldi. Hasan Tekin idaresindeki 37 HA 976 plakalı traktör, karşı istikametten gelen Metin Yaşar idaresindeki 34 ESV 596 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada devrilen traktörün sürücüsü ile yolcu olarak bulunan Celal Ergün (68) yaralandı. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralılar Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.