Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Başkan Köse, kursiyerlerle bir araya geldi

İlçe Haberleri Yayın: 24.11.2023 08:24
İhlas Haber Ajansı
Başkan Köse, kursiyerlerle bir araya geldi

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile açılan mesleki teknik eğitim kursuna katılan kursiyerleri ziyaret etti.

Safranbolu Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile ilçede 2023-2024 eğitim öğretim yılı bünyesinde toplam 51 kurs açıldı. SAKEM, meslek edindirme, spor, müzik okulu birimlerinde devam eden kurslarda bin 33 kursiyer eğitim görüyor.

Belediye Başkanı Elif Köse mesleki teknik eğitim kurslarını ve müzik okulunu ziyaret etti. Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kurslara katılanlar, Başkan Köse’nin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek böyle bir eğitime öncülük ettiği için teşekkürlerini sundular.

Rusça, İngilizce, ofis programları, piyano, gitar, keman, bağlama dersi alan kursiyerlerin soru, görüş ve önerilerini dinleyen Başkan Köse ardından Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi Kütüphanesi’ni gezdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bu belde ismini koruma altındaki koyun ırkından alıyor

Dünya Yayın: 28.02.2024 20:12
İhlas Haber Ajansı

Tokat’ın Erbaa ilçesine 10 kilometre uzaklıktaki 2 bin 711 nüfuslu belde, ismini ünlü Karayaka koyun ırkından alıyor.

Tokat’ın Erbaa ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Karayaka beldesi, ismini bir koyun ırkından alıyor. En belirgin özelliği kuyruk yağının olmaması ve bu yağın tüm vücuda yayılması olan karayaka ırkı koyun, bölgenin zengin biyolojik çeşitliliğine katkı sağlıyor. Bu nadir ırk devlet tarafından koruma altına alınırken, belde sakinleri de karayaka ırkının korunmasına yönelik çabaları destekliyor. Karayaka ırkıyla adını duyuran beldenin Tokat’ın tarımsal ve kültürel zenginliğine olan katkısı her geçen gün daha da belirgin hale geliyor.

Koyun sürüsü olan Karayaka beldesi sakinlerinden 38 yaşındaki Mahmut Başara, “Beldemiz ismini karakaya ırkı kuzularımızdan almıştır. Karayaka kendine özgün bir ırktır. Türkiye’de eşi benzeri yoktur. Zaten devlet bunları da koruma altına aldı” dedi.