Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Başarılı Kursiyerlere Sertifikaları Verildi

Gündem Yayın: 12.06.2014 13:34

Namık Kemal Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi Kursiyerlerinin sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Sertifika törenine; Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, MHP İlçe Başkanı Yalçın Samet Sarıtaş, Belediye Özel Kalem Müdürü İrfan Kartal, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cavit Kesginci, Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili ve Yardımcıları, Mahalle Muhtarları ile çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Namık Kemal Mahallesi Muhtarı Adnan Kuş açılış konuşmasında; “Karabük Belediyesi tarafından mahallemize yapılan Sosyal Yaşam Merkezi mahalle sakinlerinin ve mahallemizin sosyal yaşantısını değiştirdi. Ben buradan emeği geçen Belediye Başkanlığı’na, Halk Eğitim Müdürlüğü’ne, hocalarıma ve kursiyer öğrencilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman yaptığı konuşmasında; “Namık Kemal Mahallesinin ilk Sosyal Yaşam Merkezi olduğunu söyleyerek, buradaki Sosyal Yaşam Merkezi diğer Sosyal Yaşam Merkezlerine örnek oldu. Her mahalleden talep artmasına Sosyal Yaşam Merkezlerin ve kursların cazip haline gelmesinde bu mahallenin çok büyük etkisi oldu. Mahalle sakinleri Sosyal Yaşam Merkezine sahip çıktıklar ve bu binayı yaşanılır bir hale getirdiler. Ben özellikle mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kurslarını başarı ile tamamlayan kursiyerler sertifikalarını Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, Özel Kalem Müdürü İrfan Kartal, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cavit Kesginci, Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili ve yardımcıları, mahalle muhtarı Adnan Kuş’tan aldılar.

Ardından ise kursiyerlerin kurs süresi boyunca elde ettikleri emeği göz nuru ürünleri sergilendi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: