Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Bartın’da Ders Zili Çaldı

Bartın Yayın: 16.09.2014 07:19
Bartın’da Ders Zili Çaldı

BARTIN Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da da 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı için ilk ders zili çaldı. Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreniyle başlayan İlköğretim Haftası kutlama programı, Akçamescit Ortaokulu’nda düzenlenen törenle devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir Atatürk büstüne çelenk sundu. Program daha sonra Akçamescit Ortaokulu’nda düzenlenen törenle devam etti. Akçamescit Ortaokulu bahçesinde yapılan törene, Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Bartın Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fırıncıoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tekin Aktemur, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu töreni öğrencilerin arasında izledi. Törenin açılış konuşmasını yapan Akçamescit Okul Öğretmeni Adnan Tunçtürk, “Gelişmiş, çağdaş ülke sınıfındaki ülkeler eğitime ne kadar çok değer veriyorlarsa bizler de o kadar hatta onların gösterdiklerinden daha çok önem vermeliyiz ki biz onları takip edeceğimize geçmişte olduğu gibi onlar bizi takip etsinler. Yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı olması ve bu yılımızın verimli bir biçimde tamamlanmasını dilerim” dedi. Akçamescit Okul Müdürü Yavuz Çiçek ise yaptığı konuşmada, “Eğitim ve Öğretim yılına başlarken coşku ve heyecan içindeyiz. Okula gelmek, ondan yararlanmak insan hayatında çok önemli bir aşamadır. Okulun bütün imkanlarından yararlanınız. Öğretmenlerinizden, en iyi biçimde faydalanınız. Düzenli çalışınız. Çünkü başarılı olmanın yolu, düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçer. Yeni bilgiler, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmamız dileğiyle İlköğretim haftanızı kutlarım” dedi. Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu ise, “İnsan eğitiminde aileden sonra en önemli basamak olan okul, bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkanlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerine ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve her öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, daha müreffeh bir hayatın temeli ve teminatı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilimiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum” dedi. Tören halk oyunları gösterileri ile sona erdi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”