Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

BAKKA 2016 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı Eğitim Toplantısı

Gündem Yayın: 21.07.2016 14:59
Yazar:
BAKKA 2016 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı Eğitim Toplantısı

 

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından ’2016 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programları Eğitim Toplantısı’ düzenlendi.
Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından ’2016 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’ kapsamında düzenlenen eğitim toplantısı Karabük İl Özel İdare Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Programda açılış konuşmasını BAKKA Yönetim Kurulu Üyesi ve Karabük İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen yaptı. Sözen, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına çağrıda bulunarak daha fazla proje üretilmesini istedi.
‘DAHA ÇOK PROJE ÜRETELİM’
Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programının önemli bir fırsat olduğuna dikkat çeken Sözen; “ Ajansımız tarafından 2016 yılı proje teklif çağrısı kapsamında Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı hazırlanmış ve 11 Temmuz 2016 tarihi itibarıyla kar amacı gütmeyen kurum kuruluşlarımıza yönelik 7 milyon TL bütçe proje teklif çağrısına çıkılmıştır. Benim Karabük’teki kar amacı gütmeyen kurumlardan istirhamım, proje hazırlama ve sunma konusunda olağanüstü hassasiyet göstermeleridir. Kalkınma ajansına bir ilden ne kadar çok ve kaliteli proje üretilip sunulursa, o ilin daha fazla mali destek almasına imkan doğacaktır. Karabük’te diğer illere nazaran daha fazla proje yapalım ve bu konuyla ilgili çalışmalar yürütelim. Hem Karabük’te kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar olarak mali destek programlarından daha çok yararlanalım, hem de kalkınma ajansımızın yürütmüş olduğu çalışmalar açısından da ileriye dönük ilimiz için bir ışık oluşturalım. Daha fazla proje üretmemizin hem bölgemiz hem de ilimiz açısından çok faydalı olacağı kanaatindeyim” dedi.
BAKKA Program Yönetim Birimi Başkanı Irmak Göksu Çağlı da eğitim toplantısında Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı içeriği hususunda bilgi verdi. Programda ardından KAYS sistemine nasıl başvuru yapılacağı, mantıksal çerçevenin ve bütçenin nasıl hazırlanacağı hususunda detaylı eğitim verilerek katılımcıların soruları cevapladı.
Programa İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar ve eğitim programının davetlileri katılım sağladı.
Yaklaşık üç saat süren eğitim programının sonunda davetlilere katılım belgesi verildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu Yayın: 24.04.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde jandarma ekipleri tarafından arama yapılan araçta uyuşturucu ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince uyuşturucu madde imal ve ticaretinin önlenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar neticesinde Tosya ilçesinde 2 şahsa ait ikamet ve araçlarında yapılan aramada, paketler halinde hazırlamış satışa hazır 150 gram metamfetamin, esrar ve 16 bin 800 TL suçtan elde edildiği değerlendirilen para ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahıs tutuklandı.

Paylaş: