Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bakan Yanık’tan Huzur Evi ve Şehit Aybüke Öğretmenin Ailesine Ziyaret

Gündem Yayın: 22.11.2021 11:17
Bakan Yanık’tan Huzur Evi ve Şehit Aybüke Öğretmenin Ailesine Ziyaret

Hafta sonu İlimize gelen  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Huzur evi ve Şehit Aybüke Öğretmenin ailesini ziyaret etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ilk olarak  Karabük Huzurevinde bulunan büyüklerle bir araya geldi.

Huzurevi girişinde İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından karşılanan Bakan Yanık Huzurevi sakinleri ile tek tek ilgilenerek onlara hediye verdi.

Huzurevi ziyareti sonrasın bir açıklama yapan Bakan Derya Yanık: “İçinde bulunduğumuz huzurevi gayet keyifli, güzel bir kuruluşumuz. Büyüklerimizle buluşmak, onların değerlendirmelerini, yorumlarını almak, varsa çalışmalarımızla, hizmetlerimizle alakalı önerilerini almak bizim için önemli ve hepsinden önemlisi hayırdualarını almak çok çok önemli. Nitekim biz de gittiğimiz bütün illerde huzurevlerimizi, çocuk evlerimizi, engelli ve yaşlı bakım merkezlerimizi, hizmet kuruluşlarımızı olabildiği kadar yerinde incelemeye çalışıyoruz.

Bu hizmetleri üreten bütün arkadaşlarımıza, Bakanlığımız personeline ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Karabük son derece uyumlu, Sayın Valimizin şahsında bütün mülki erkanıyla yereldeki vekillerimizin, Belediyenin uyumuyla çalışmalarını sürdüren bir il. Turizm potansiyeli anlamında oldukça önemli bir ilimiz. Tarihsel birikimi oldukça büyük bir ilimiz. İnşallah Türkiye’mizin her tarafına olduğu gibi Karabük’e de bundan sonraki süreçte hizmetlerimizi sürdürmeye, kalkındırmaya, eksiklerini tamamlamaya, yatırımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

BAKAN YANIK, ŞEHİT AYBÜKE ÖĞRETMENİN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık,  2017 yılında PKK’lı teröristlerin katlettiği 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın’ın ailesini ziyaret etti. Yalçın ailesi tarafından karşılanan Bakan Yanık, misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini ileterek, “Rabbim, Aybüke öğretmenimize ve vatan uğruna şehit olan herkese rahmet eylesin, bizleri de onlara layık eylesin” ifadelerini kullandı.
Ziyarette Bakan Yanık’a Karabük Valisi Fuat Gürel, AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker eşlik etti.

Bakan Yaniktan Huzur Evi ve Sehit Aybuke Ogretmenin Ailesine Ziyaret2

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ruhsatsız maden ocağının önünde yüksekten düşen işçi hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 17.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta iddialara göre ruhsatsız işletilen maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralanan Satılmış Gedik isimli işçi, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddialara göre olay Kilimli ilçesine bağlı Damarlı Mahallesi Açık İşletme mevkiindeki orman sahasında meydana geldi. Sahadaki ruhsatsız işletilen maden ocağında çalışan Satılmış Gedik (32) isimli maden işçisi, kendisini hastaneye getiren D.Y.’nin iddiasına göre maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralandı. Kilimli Semt Polikliniği’ne getirilen Satılmış Gedik yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

TTK ekibi ve Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü ekipleri olay yerinde çalışma başlattı.

Paylaş: