Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bakan Özhaseki,  TKB Toplantısına Telefonla Katılarak Başarı Diledi

Video Haber Yayın: 20.03.2017 13:33
Bakan Özhaseki,  TKB Toplantısına Telefonla Katılarak Başarı Diledi

 

Safranbolu’da düzenlenen ve çok sayıda üye Belediye Başkanının katıldığı Tarihi Kentler Birliği Karadeniz Bölge Toplantısı başarılı bir şekilde tamamlanırken, panele Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan vasıtası ile telefonla başarı dileklerinde bulundu.

Bakan Özhaseki,  Vazife yapılırken insanın yaptığı işten keyif alması gerektiğini, kendisinin de katılmak istediğini ancak yoğun programından dolayı katılamadığını ifade ederek, “ Benin uzun süre görev yaptığım kamu çalışmalarım sırasında her bir çalışmasına koşa koşa gittiğim, toplantılarında sanki en yakınlarıma sarılıyormuş gibi hasret giderdiğim grup Tarihi Kentler Birliği’dir. Bu bakımdan orada görev yapan herkese sevgilerimi iletiyorum. Bununla birlikte ülkemizin en nadide köşelerinden birisi olan Safranbolu’dasınız. Toplantı bu bakımdan da ayrıca önem taşıyor. Ben Başta Metin Sözen hocamıza, TKB başkanımıza Safranbolu’yu seçmelerinden dolayı teşekkür ediyor, birbirinden başarılı çalışmalara imza atan değerli Belediye Başkanımızı da tebrik ediyorum, toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mangal kömürü üreten fabrika az kalsın küle dönüyordu

Bolu Yayın: 16.07.2024 00:00
İhlas Haber Ajansı

Bolu’da Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren sıkıştırılmış talaşla kömür üretilen fabrikada yangın çıktı. Deneme aşamasındaki kömürler fabrikadaki talaşları tutuşturdu.

Yangın, Organize Sanayi Bölgesi’nde 5.Cadde üzerinde faaliyet gösteren kömür üretim fabrikasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, meşe ağacının talaşından mangal kömürü üreten fabrikada deneme için kömürler fırına atıldı. Erken çıkarılan kömürler oksijenle temas edince alevlendi. Alevlenen kömürler, etraftaki talaşlara sıçradı. Kısa sürede fabrika içerisindeki yangın büyüdü. Durum 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirildi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından fabrikada çıkan yangın, söndürüldü. Soğutma çalışması yapan ekipler, fabrika içerisindeki dumanları tahliye etmek için çalışma başlattı.