Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

BAKAN BUNU BİLİYOR MUYDU?

Karabük Yayın: 02.10.2023 16:54
BAKAN BUNU BİLİYOR MUYDU?

Bir dizi ziyaretler için geçtiğimiz hafta Karabük’e gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti’ye katılan CHP Karabük İl ve Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanları olan Burhan Durmuş ile Berkay Yirmibeş ve  bir gurup partili gencin rozetini takarken, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Burhan Durmuş hakkında ortaya çıkan iddialar tartışma yarattı. Bakan Tunç’un Durmuş hakkındaki ortaya atılan iddiaları bilip bilmediği ise merak konusu oldu

CHP Karabük İl ve Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanları olan Burhan Durmuş ile Berkay Yirmibeş ve  bir gurup partili genç bir dizi ziyaretler için  geçtiğimiz hafta Karabük’e gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un taktığı parti rozeti ile AK Parti saflarına geçti. CHP’li gençlerin AK Parti’ye geçmesi bir an Karabük’ün gündeminin ilk sıralarına otururken,  CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Burhan Durmuş hakkında ortaya atılan iddialar ise hem AK Parti cephesinde hem de CHP cephesinde tartışmalara neden oldu.  CHP İl Gençlik Kolları eski Başkanı Burhan Durmuş hakkında ortaya atılan iddiaları Bakan Tunç’un bilip bilmediği ise kafalarda soru işareti oluşturdu.

 

CHP Karabük İl ve Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanları olan Burhan Durmuş ile Berkay Yirmibeş ve  bir gurup partili gencin AK parti safralarına geçmesinin ardından CHP İl Başkanı Vedat Yaşar bir açıklama yaparak, “Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan rapor neticesinde, Burhan Durmuş ve Yönetim Kurulu’nun görevini kötüye kullanmaktan dolayı parti tüzüğümüzün ilgili maddesi gereğince CHP Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla 20 Eylül 2023 tarihinde görevlerine son verilmiştir. Kendisinin ve yönetiminin İl Gençlik Kolları Başkanı ve Yönetimi sıfatıyla AKP’ye geçtiği gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

Törenle AK Parti’ye geçen CHP Gençlik Kolları eski İl Başkanı Burhan Durmuş’un görevden alındığına dair CHP Genel merkezi tarafından Karabük CHP İl Başkanlığına gönderilen yazıda, Durmuş’un başkanlık unvanını kullanarak milletvekili aday adaylarından ve Safranbolu Belediyesine iş vaadiyle birçok şahıstan maddiyat taleplerinde bulunduğunun tespit edildiği ifade edilirken, Konuyla ilgili olarak AK Parti cephesinden şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak,  ortaya atılan bu iddiaların AK Parti’de huzursuzluğa neden olduğu belirtiliyor.

İŞTE O YAZI

20 Eylül tarihinde Gençlik Kolları Genel Sekreteri Şule Dilara Dalbudak  imzalı CHP İl Başkanlığına gönderilen  yazıda şu ifadelere yer  verildi:

“Karabük İl Gençlik Kolları’nın durumuyla ilgili olarak yetkilendirilen, aynı zamanda bölge sorumlusu ve örgütlerden sorumlu olan MYK üyeleri tarafından bir rapor hazırlanmış ve işbu rapor Genel Merkezimizce incelemeye alınmıştır.

Yapılan incelemede, Karabük Gençlik Kolları İl Başkanı Burhan Durmuş’un; Bu unvanını kullanarak görev ve sorumluluklarına yakışmayacak şekilde- şahıs ve belediyelerden iş ve maddiyat talebinde bulunduğu, genel merkezimizin çalışma disiplinine uymadığı, kendisinden istenilen çalışmaları faaliyete geçirmediği tespit edilmiş ve değerlendirmeye alınmıştır.

Bu değerlendirme sonucu; CHP Parti Tüzüğü’nün görevden almayı düzenleyen 25. maddesi ve ilişkili gençlik kolları yönetmeliği uyarınca Karabük Gençlik Kolları Başkanı Burhan Durmuş’un ve yönetim kurulunun görevden alınmasına, CHP Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu olarak karar verilmiştir. “(Ramazan Öztürk)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Karabük Yayın: 02.12.2023 13:13
Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Yenice İlçe Başkanı Enver Özgü CHP İl Başkanlığına Yenice Belediye Başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Başvuru öncesi bir açıklama yapan CHP Yenice Belediye Başkan aday adayı Enver Özgü;

“4 yıllık ilçe başkanlığı döneminde yola çıktığımız bir hizmet süremizi bu gün itibari ile Yenice Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusuyla noktalıyoruz. Arkadaşlarımla birlikte projelerimiz hazır, çalışacak arkadaşlarımız hazır, her şey hazır. Çünkü bu ülkenin de yaşadığım ilçeninde acilen Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı var. Neden bunu böyle diyor derseniz, ilçemizde de ülkemizde de olduğu gibi siyasi fikirleri farklı da olsa o zenginliği kullanamayıp insanları ayrıştıran zihniyete karşı sokaklarında hangi fikirden olursa olsun bir kahvenin önünde rahatça oturabileceği, çay içebileceği o iklimi yaratma çabasında olacağız. İlçemde nefes olabilmek için, ilçemde her şeyin daha iyi olabilmesi için acilen Cumhuriyet Halk Partili bir belediyeye ihtiyaç var. Bunu gerçekleştirecek bilgi, birikim, donanım ve kadroyla bu işe talibiz. İnşallah bu konuda da önümüzdeki seçim döneminde de hep birlikte çalışarak, bu seçim dönemini başarıyla tamamlayıp, Cumhuriyet Halk Partili altı oklu bayrağı o belediyenin hurçlarına hep birlikte asacağız. Bu konuda yardımlarınızı her zaman olduğu gibi seçimlerde bekliyoruz, çünkü ilçemizde sadece doğa turizmi değil, bunun yanında da istihdamı tersine çevirip isdihtam katkısı vererek ilçemizden dışarıya olan göçü, ilçemize yönelik çalışmalarımızı önümüzdeki planlarla programlarla sizin huzurunuza çıkacağız, bunları kamuoyuyla paylaşacağız. Önümüzdeki seçim döneminin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Adaylık süresince de hepinizin desteğini bekliyorum.” dedi. (Yusuf Korkmaz)