Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ayçiçek Tarlasında Soyunuyorlar

Dünya Yayın: 23.10.2023 14:53
Yazar:
Ayçiçek Tarlasında Soyunuyorlar

Ayçiçeği yetiştirilen bir çiftliğin yöneticileri tarafından, çiftlikte fotoğraf çektirmek için soyunanların sayısında meydana gelen artışın ardından ziyaretçilere kıyafetlerini çıkarmamaları çağrısında bulunuldu.

İngiltere’nin Portsmouth kentine yakın bir konumda bulunan Hayling Adası’ndaki Stoke Meyve Çiftliği, son dönemde tarlasında gerçekleşen çıplak fotoğraf çekimleriyle dikkat çekiyor. Çiftlik, Facebook üzerinden yaptığı bir paylaşım ile bu duruma dikkat çekerek halkı uyarmış durumda.

Çıplak fotoğraf çekimi yapıldığı ihbarlarının arttığını belirten çiftlik, “Herkese hatırlatırız, biz bir aile bölgesiyiz ve lütfen ayçiçeklerinin içinde kıyafetlerinizi çıkarmayın!” şeklinde bir uyarıda bulundu. Ayrıca, çıplak fotoğraf çekimlerinin halka açık etkinlikler sırasında gerçekleşmemesi gerektiğini vurguladı.

Northney köyündeki meyve çiftliğinin popüler bölümlerinden biri olan Sam’s Sunflowers’da son bir ay içerisinde 4 çıplak fotoğraf çekimi gerçekleştiği iddia ediliyor. Ziyaretçiler, çiftliğin Facebook paylaşımında belirtilen çıplaklık olayına tanık olduklarını ifade ediyor. Ancak çoğu kişi, olayın komik yönünü görmeye istekli olduğunu belirtiyor.

Bir ziyaretçi, yaşadığı deneyimi şu şekilde paylaşıyor: “Evet, bir ‘seansa’ denk geldik. Namus düşkünü değilim ama en güzel çiçekleri ararken çıplak bedenleri görmeyi beklemiyordum.”

Diğer bir yorumda ise bir ziyaretçi, oğlunun üstsüz bir kadınla karşılaştığında yaşadığı şaşkınlığı anlatarak, “Gözleri neredeyse fırlayacak gibi açıldı.” diye konuşuyor.

Çiftliğin sahibi Sam Wilson, yaşanan olayların büyük bir kısmının, çiftliğin cazibe merkezinin sezonu açtığı gün gerçekleştiğini belirtti. Wilson, “Burada her zaman fotoğraf çekimi yapılıyor ancak bu tür olaylar her zaman saygı çerçevesinde gerçekleşirdi ve diğer insanları etkilemezdi.” dedi. Aynı zamanda, yaşananlarının “münferit” olaylar olduğunu da ekledi.

Meyve çiftliğinin ziyaretçileri, eğlenmek ve Instagram hesapları için fotoğraf çekmek amacıyla geldiklerini söylüyorlar. Ancak çiftlik yönetimi, bu eğlenceli amaçlarla gelen ziyaretçilerin kıyafetlerini çıkarmamalarını rica ediyor. Ayçiçek tarlasının güzelliklerini paylaşırken saygılı davranılmasını vurguluyor. (Kaynak: GeredeMedyaTakip)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Dünya Yayın: 24.02.2024 20:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle inceleme yaptı. Vali Hatipoğlu, “40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir” dedi.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle incelemede bulundu. Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen, kurum müdürleri ve köy sakinleri Vali Hatipoğlu’nu köy girişinde karşıladı. AFAD İl Başkanı Süleyman Yiğit, yaşanan kaymayla ilgili Vali Hatiopoğlu’na bilgiler verdi.

“Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor”

Jeolojik etütlerin ve çalışmaların devam etiğini belirten Vali Hatipoğlu, “Günebakan köyümüzde afet alanında tekrar incelemeye geldik. Burada bilindiği üzere 40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir. Bunlarla ilgili olarak tespitlerimizi yaptık. Afet etkili alan ilanımızı da gerçekleştirdik. Bölgeyi tamamıyla boşaltmıştık. Tahliye etmiştik. 27 hanemiz, burada oturanlar, şu an itibariyle onlar çeşitli çözümlerini ürettiler. Bizden herhangi bir yerleşim talepleri olmamıştı. Konteyner veya benzeri şekilde talepleri olmamıştı. Yakından ilgileniyor arkadaşlarımız. Kaymakam bey AFAD İl müdürümüz, bu hanelerle ilgili sakinlerimizle ilgili gerekli çalışmaları yaptık. Listemizi astık. Otuz günlük bir süresi var. Bu sürenin sonunda da yine çalışmaya devam edeceğiz. Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor. Ayrıca baharla birlikte herhangi bir hareket olur mu? Ek bir kayma gerçekleşir mi? Onunla ilgili olarak da takibimiz devam edecek. Vatandaşımızı mağdur etmeden en kısa zamanda özellikle konutla ilgili olarak ve diğer ihtiyaçlarıyla ilgili olarak çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Kimsenin kaygı duyacağı endişe edeceği şey oluşmasına meydan vermeyeceğiz” dedi.

“Alternatif üretmeye çalışacağız”

Vatandaşların kullandığı tehlikeli patika yolla ilgili olarak ise Vali Hatipoğlu, “Şu anda tabii mevcut kayma alanıyla ilgili olarak herhangi bir çalışma yapılabilmesi mümkün değil. Bununla ilgili olarak da alternatif üretmeye çalışacağız. Ama hareket tamamen durmadan, stabil hale gelmeden de bununla ilgili olarak bir şey yapılabilmesi çok mümkün değil. Ulaşımla ilgili olarak vatandaşımızın da yine kaygı duymadan en kısa zamanda çözümlerini de üretmeye çalışacağız” diye konuştu.

“Jeolojik çalışmalarla belli olacak”

Köyün nereye taşınacağı ile ilgili olarak da Hatiopğlu, “Yerleşim yeri köyün girişine mi arka tarafına yapılacak tamamen jeolojik çalışmalarla ve elimizdeki imkanlarla ortaya çıkacak. Bilindiği üzere yerleşim alanı yeni bulunabilecek yerler değil. O anlamda arkadaşlarımız köyün her iki yerle ilgili de çalışmaları yapacaklar. Alternatifleri bize getirecekler. Biz de ona göre bir karar vereceğiz” şeklinde konuştu.