Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

ASM’lerde  randevusuz aşı yapılmaya başlandı

Gündem Yayın: 09.11.2021 11:03
ASM’lerde  randevusuz aşı yapılmaya başlandı

Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı; Esentepe, Kayabaşı, Aydınlıkevler, 100.Yıl, Soğuksu, Şirinevler, Bahçelievler ve Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM)  tüm vatandaşlara randevuya gerek olmaksızın Covid 19 aşılarının yapıldığını söyledi.

Kent genelinde randevusuz aşılamaların devam ettiğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet  Sarı  yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Değerli vatandaşlarımız; Esentepe, Kayabaşı, Aydınlıkevler, 100.Yıl, Soğuksu, Şirinevler, Bahçelievler ve Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezlerimizde tüm vatandaşlarımıza randevuya gerek olmaksızın covid 19 aşıları yapılmaktadır. Aşı zamanı gelen tüm vatandaşlarımızı diledikleri aşıyı yaptırmak üzere aile sağlığı merkezlerimize bekliyoruz. Hastanelerimizde ve diğer aile sağlığı merkezlerimizde de aşı faaliyetleri devam etmektedir. Salgınla mücadelede en önemli silahımız “aşı”dır. Bir an önce toplumsal bağışıklığı kazanabilmemiz için her bir vatandaşımızın desteğine ihtiyacımız olduğunu hatırlatır, sağlıklı günler dileriz.”

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: