Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Anadolu Üniversitesi açıköğretim kayıtları başladı

İlçe Haberleri Yayın: 25.08.2023 12:24
İhlas Haber Ajansı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından sunulan “İkinci Üniversite” programlarına giriş imtihansız müracaat ve kayıt süreçleri başladı.

Karabük AÖF Ofisi tarafından yapılan açıklamada, “2023-2024 Öğretim yılı İkinci Üniversite internet müracaat ve kayıt süreçleri 21 Ağustos Pazartesi günü başlayıp 16 Ekim Pazartesi günü sona erecek. İkinci Üniversite öğrencileri, öğrencilik süreçlerinin tamamını online olarak gerçekleştirebileceği üzere 81 vilayette bulunan Açıköğretim Fakültesi Ofislerinde da takviye alabiliyor. Öğrenciler, imtihanlarına 81 vilayetteki 110 imtihan merkezinden birinde ya da 42 ülkedeki istediğiniz bir imtihan merkezinde girebiliyor” denildi.

Ayrıca programla ilgili, “Kariyerinde yükselmek, ilgi duyduğu kısımda okumak ve hayallerini gerçekleştirmek isteyenler için Anadolu Üniversitesi açık ve uzaktan eğitimde 40 yılı aşan deneyimi öğrencilere kültürel miras ve turizm idaresinden aşçılığa, İdeolojiden Havacılık İdaresine kadar 39 ön lisans ve 21 lisans programı programında okuma fırsatı sunuyor” sözlerine yer verildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Personel A.Ş.’de Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı

Manşet Yayın: 30.05.2024 13:14
Personel A.Ş.’de Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı

Belediye-İş Sendikası ile Karabük Belediyesi Personel A.Ş.’nin çalışanlarını kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri başladı.

Belediye-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Tarık Düzyer, 29 Mayıs tarihinde yapılan ilk görüşmede toplu sözleşme taslağında bulunan idari maddelerin imzalandığını söyledi.

Toplu sözleşme görüşmelerine 26 Temmuz tarihinde devam edileceğini ifade eden Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Tarık Düzyer; “Karabük Belediyesi Personel A.Ş.’nin çalışanlarını kapsayan 01.07.2024 tarihinden itibaren geçerli olacak Toplu İş Sözleşmesi  görüşmeleri 29.05.2024 Tarihinde ilk toplantısıyla başlamış olup,  Toplu Sözleşme taslağında bulunan idari maddeler tutanak altına alınarak imzalanmıştır. Toplu Sözleşme görüşmelerine 26.07.2024 tarihinde devam edilecektir. Toplu İş sözleşmemizin şimdiden üyelerimize Karabük Belediyesine hayırlı olmasını diler, bu sözleşmenin uzlaşmayla biteceğine inancımızın tam olduğunu bildirir, Karabük Belediyesi adına sözleşme sürecini yürüten Toplu Sözleşme Heyetine Teşekkür ederiz” dedi.