Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Alkollü traktör şoförü D-100’ü birbirine kattı

Gündem Yayın: 28.08.2023 16:36
İhlas Haber Ajansı
Alkollü traktör şoförü D-100’ü birbirine kattı

Bolu’da D-100 karayolunda alkollü traktör şoförü aksi istikamete girerek araba ile çarpıştı. Meydana gelen kazada araba şoförü yaralanırken, öbür şeritte kazayı merak eden şoförler zincirleme kazaya neden oldu.

Kaza, D-100 karayolunda Vakıf Geçitveren köyü mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, D-100 karayolunda Ankara istikametine karşıt taraftan giren ve alkollü olduğu öğrenilen Abdullah Özdemir yönetimindeki 14 AAN 095 plakalı traktör, Ankara istikametine seyreden S.I. idaresindeki 14 DU 111 plakalı araba ile çarpıştı. Meydana gelen kazada araba şoförü S.I. yaralandı. Durum 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirildi.

Meraklı şoförler zincirleme kazaya neden oldu

Kazanın olduğu anlarda İstanbul istikametine seyreden meraklı şoförler zincirleme kazaya neden oldu. 5 aracın karıştığı zincirleme kazada ise yaralanan olmadı.

Yaralıya birinci müdahale sivil sağlıkçıdan yapıldı

Traktörün baş başa çarpıştığı arabanın şoförü S.I.’nın yardımına kazayı gören sivil sağlıkçı ve vatandaşlar yetişti. Yaralının olay yerinde sıhhat denetimlerini yaparak içini rahatlatan sivil sağlıkçı gruplar gelene kadar S.I’nın başından ayrılmadı. Olay yerine sıhhat, polis, jandarma ve itfaiye takımları sevk edildi. Sıhhat gruplarınca yaralı S.I. ambulansa bindirilerek, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Konuşmakta zorluk çeken ve alkollü olan traktör şoförü Abdullah Özdemir ise önlem emelli öteki bir ambulansla hastaneye götürüldü.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Gündem Yayın: 21.05.2024 04:12
İhlas Haber Ajansı
Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Tekirdağ’dan Bartın’ın Kurucaşile ilçesine gelen 2 arkadaşın yaptırdığı tekne mezarları oldu.

Edinilen bilgiye Tekirdağ bölgesinde balık avlayarak geçimini sağlayan 44 yaşındaki F.K. ile 35 yaşındaki M.B., yeni avlanma sezonu öncesinde 2 balıkçı teknesi yapmaya karar verdi. Bartın’ın Kurucaşile ilçesine Hisar Köyü Tekkeönü mevkiisinde imalathanesi bulunan bir ustaya 2 adet tekne siparişi veren arkadaşlardan birinin teknesinin yapımında son aşamaya gelindi. Tekneye motor getirmek üzere bir kaç gün önce ilçeye gelen arkadaşlar, motoru indirerek, teknedeki son durumu bizzat gördü. Teknelerden diğerinin yapımına ise yeni başlandığını öğrenen arkadaşlar, büyük hayallerle yaptırdıkları teknede yatarak, geceyi geçirdi. Dün akşam Tekirdağ’a dönmeyi planlayan arkadaşlar, son anda fikrini değiştirerek, bu sabah yola çıkma kararı aldı. Gece üşüyen arkadaşlar ısınmak için bir kovanın içerisinde ateş yakarak, köz haline getirdi. Tekne içerisinde yatan arkadaşlar, üşümemek için teneke içerisindeki közleri de yanlarına aldı. Teknenin kapaklarını kapatan arkadaşlar, bir daha uyanamadı.

Birlikte geldikleri Kurucaşile’de, hayatlarını kaybeden arkadaşların cenazeleri, yeni av sezona yetiştirmek istedikleri teknede yan yana bulundu.

Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ekipleri ve savcılık incelemesinin ardından F.K. ile M.B’nin cenazeleri tabut içerisinde tekneden indirilerek, otopsi yapılmak üzere Bartın Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki morga götürüldü. Yapılacak otopsi ve işlemlerin ardından cenazelerin Tekirdağ’a gönderileceği öğrenildi.