Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Akbaş’tan Haftalık Değerlendirme Toplantısı

Gündem Yayın: 23.11.2021 10:20
Akbaş’tan Haftalık Değerlendirme Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı yaptı.

Toplantı Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın toplantıya katılan yöneticilerden uhdesinde bulundukları çalışmalar hakkında bilgiler alması ile başladı.

Ardından İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş toplantıda geçen hafta alınan kararlar ve bu doğrultuda yapılan çalışmalar, Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi, Temel Eğitim’de 10.000 Okul Projesi, Ar-Ge Projeleri ve 24 Kasım Öğretmenler Günü hazırlıklarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak talimatlar verdi.

“İLİMİZDE KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK”

Karabük’te hijyen malzemesinin yanı sıra Millî Eğitim Bakanlığınca hazırlanan

“Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi” kapsamında kitaplık ve çalışma masası üretiminin de Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başladığını belirten Müdür Akbaş, “Okullarımızın idarecileriMetal ve Mobilya Alan ŞeflerimizÖğrencilerimiz, ilimizde kütüphanesiz okul kalmaması için yoğun çalışmasını hızla yürütüyor. İlimizdeki 54 okulumuza yılsonuna kadar kütüphane yapılmasını hedefliyoruz. Bu bağlamda Okul Yönetimine, alan şeflerimize ve öğrencilerimize kolaylıklar diliyorum, bu anlamlı projeyi sahiplendikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

“OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE HEDEF YÜZDE YÜZ”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” kapsamında çalışmalara hız verilmesi noktasında talimatlar veren Akbaş, İlimizde okul öncesi eğitime erişimin yüzde 81 ile Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu ve bu oranın yüzde 100’e çıkması için kapsamlı bir çalışma gerçekleştirildiğini söyledi.

Konuşmasının sonunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat Akbaş, toplantıya katılan yöneticilere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devrek’te aşure programı büyük ilgi gördü

Zonguldak Yayın: 17.07.2024 16:07
İhlas Haber Ajansı
Devrek’te aşure programı büyük ilgi gördü

Devrek Belediyesi ve Mevlana Kültür Derneği tarafından hazırlanan aşure gününde protokol vatandaşlar bir araya geldi.

Zonguldak’ın Devrek İlçesinde Devrek Belediye ve Devrek Mevlana Kültür Derneği tarafından ortaklaşa hazırlanan aşure gününde protokol vatandaşlar bir araya geldi.

Devrek Cumhuriyet Alanında akşam namazının ardından düzenlenen program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve semazen gösterileri protokol üyeleri ve vatandaşların büyük beğeni topladı. Muharrem ayı nedeniyle Devrek Belediyesi ve Devrek Mevlana Kültür Derneği tarafından organize edilen etkinlikte katılımcılar maneviyatı doyasıya yaşarlarken, programın ardından davetlilere aşure ikramında bulunuldu.

Düzenlenen programa; Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar, belediye başkan yardımcıları ve yüzlerce vatandaş katıldı.