Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

AK Parti Teşkilat Akademisi Programı Sona Erdi

Gündem Yayın: 22.11.2021 10:15
AK Parti Teşkilat Akademisi Programı Sona Erdi

AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından ‘Bu Hikâyenin Kahramanı Sensin’ sloganıyla Teşkilat Akademisi Eğitim Programı sona erdi.

  1. Yıl Kültür Merkezi’nde yapılan AK Parti Teşkilat Akademisi Eğitim Programı’na Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı Ali Ercoşkun ve AK Parti Karabük teşkilatları katıldı.
  2. Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen Teşkilat Akademisi Eğitim Programının 1’nci gününde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Sessiz Devrimler Çağı, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş Teşkilatın El Kitabı, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve önceki dönem AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman Reformcu AK Belediyecilik, sunucu ve şair Serdar Tuncer’in Motivasyon, yazar İdris Kardaş’ın Siyasal İletişim ve Yeni Medya, GENAR Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Yazar İhsan Akdaş ve Eğitimci -Yazar Şaban Kızıldağ Etkili İletişim sunumları gerçekleştirdi.

Teşkilat Akademisi Eğitim Programının 2’nci gününde ise, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir AK Parti Demokrasi Yolculuğu ve Lider, Siyaset Bilimci ve Akademisyen Mehmet Şahin  Savunma Sanayi, Teknoloji ve Ulaştırma, Şair ve Yazar Nurullah Genç  AK Değerler sunumları gerçekleştirdi.

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz düzenledikleri Teşkilat Akademisi Eğitim Programını değerlendirerek, “İnancımızı, güvenimizi bir kez daha tazeledik. Hedefimiz net… 2023, 2053, 2071 ve daha ötelerine. 2023 hedeflerimize giden yolda, ilk günkü aşkla sürekli sefer, sürekli zafer.” dedi.

AK Parti Teşkilat Akademisi Karabük Eğitim Programı’nda Sessiz Devrimler Çağı sunumları gerçekleştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, “Kuruluşunda yer aldığım AK Parti’nin yine oluşumunda bizzat emeğimin bulunduğu Akademi programlarına hız kesmeden katılıyorum.Farklı illerde düzenlenen bu programların bereketi Türkiye’nin gücüne ve geleceğine inanmış insanlarla istişare etmekten geliyor.” diye konuştu.

AK Parti Teşkilat Akademisi Karabük Programı’nın 2’nci gününde AK Parti Demokrasi Yolculuğu ve Lider sunumları gerçekleştiren AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Keşir, “İki gündür teşkilatlarımız, bakın hava güzel bugün, pek çok insanlar başka yerdeyken, aileleriyle gezmedeyken, belki piknikteyken, Karabük teşkilatımız bugün eğitim için 2 gündür buradalar.

Eğitmenlerimiz var, Bakanlarımız var,Genel Başkan Yardımcılarımız var, üniversiteden akademisyenlerimiz var, yazarlarımız var Onlara belirlenen bir eğitimci kadrosuyla beraber bu eğitimler şu an Türkiye’nin dört bir yanında yapılıyor. Türkiye’nin dört bir yanında şu an AK Parti teşkilatları tazeleniyor, güçleniyor, bilgilerini tazeliyor ve donanımlarını artırıyor.” ifadelerini kullandı.

Teşkilat Akademisi eğitimlerinin, 2022 bahar ve 2022 güz dönemlerinde de tekrarlanacağı belirtildi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşar ne yaşar ne yaşamaz filmi gerçek oldu

Gündem Yayın: 25.07.2024 20:00
İhlas Haber Ajansı

Türk sinemasının usta isimlerinin rol aldığı “Yaşar ne yaşar ne yaşamaz” filmi Çorum’da gerçek oldu.

Çorum Boğazkale ilçesine bağlı Yekbas mahallesinde yaşayan 10 çocuk annesi 74 yaşındaki Şerife Baş’ın bir taraftan yaşadığını, diğer taraftan da 39 yıl önce hayatını kaybeden kız kardeşi Meryem Gencer’in (Yiğit) nüfustan düşürülmesi için hukuk mücadelesi veriyor.

Filmlere konu olacak hikaye 2023 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerde ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre, Şerife Baş’ın, 1985 yılında hayatını kaybeden kız kardeşi Meryem Gencer’e seçmen kâğıdı geldi. 39 yıl önce ölen ablasına seçmen kâğıdının geldiğini gören Baş, İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne giderek görevlilere kardeşinin 39 yıl önce hayatını kaybettiğini, öldüğü halde her seçim döneminde adına seçmen kâğıdı geldiğini belirterek, durumun düzeltilmesini istedi.

Baş’ın talebini inceleyen görevliler kendisinin nüfus kaydının olmadığını ve Gencer’in akrabası olduğunu nerden bileceklerini belirtince Şerife Baş hayatının şokunu yaşadı. Babasının nüfusuna aldırmadığı ortaya çıkan Baş, şimdi hem yaşadığımı hem de 1985 yılında ölen 6 çocuk annesi ama hala kayıtlarda bekar gözüken kız kardeşinin hayatta olmadığının mücadelesini veriyor.

Mahkeme DNA örneği alınmasına karar verdi

Yaşanan olayların ardından Baş, avukatı Rıza Babacanoğlu ile birlikte yaşanan mağduriyetin ortadan kaldırılması, kendisi ve kız kardeşinin nüfus kayıt örneklerinin düzeltilmesi için adalet arayışına başladı. Konuyla ilgili hukuki süreç devam ederken, adli makamlar Şeref Baş’ın babasının mezarının açılarak DNA örneği alınmasını kararlaştırdı.

“Şerife hanımın babası ile ilgili ilişiğini bulunması, hem de Meryem hanımın öldüğünü nüfusa işlenmesi için hukuk süreci başlattık”

Konuyla ilgili açıklama yapan Avukat Rıza Babacanoğlu, Şerife Baş ve kardeşi Meryem Gencer’in nüfus kayıtlarının düzeltilmesi için hukuk mücadelesi başlattıklarını söyledi.

Şerife Baş’ın gittiği bir kamu kurumunda 39 yıl önce ölen kardeşinin nüfus kayıtlarında hayatta olduğunu gözüktüğünü fark ettiğini dile getiren Babacanoğlu, “O süreçte, nüfus ile ilgili işlemleri yaptığımızda Şerife hanımında da babasının üzerine hiç kayıtlı olmadığını tespit ettik. Nüfusta sanki Şerife Hanım babasının çocuğu değildi. Bu durumu nüfusta araştırdığımızda, bundan 50 yıl önce Nüfus Müdürlüğü binasında çıkan yangın sonrasın da kız çocuklarının kendi babalarının üzerine değil, eşlerinin üzerine kaydettiklerini, babaları ile ilişiği kurulmadığı tespit ettik. Kardeşi Meryem hanım ise 1985 yılında vefat etmiş, o günden sonra hiçbir şekilde ölü kaydı işlenmemiş. Hala yaşıyor gözüküyor. Hala oy pusulası çıkıyor. Biz hem Şerife hanımın babası ile ilgili ilişiğini bulunması, hem de Meryem hanımın öldüğünü nüfusa işlenmesi için hukuk süreci başlattık. DNA tespiti için mezarlar açılacak” dedi.

Davanın sadece Şerife Baş ve Meryem Gencer ile alakalı olmadığını anlatan Babacanoğlu, “Nüfus yangınından sonra bu çevredeki köylerde buna benzer birçok vaka olduğunu düşünüyoruz. Bu gibi olaylar tesadüfen öğrenilen şeyler. Öğrenen kişiler de yavaş yavaş düzeltmeye çalışıyor. Devlet eliyle düzeltilmesi daha uygun olur ama tespit eden kişiler de kendi çabalarıyla, hukuki süreçlerle bu işi başlatıyorlar. Masraflardan dolayı başlatamayan insanlar da var. Bu işin artık manevi boyutları da var. Şuan için biz epey bir yol kat ettik. DNA tespit çalışmalarından sonra işlemler hızlı bir şekilde devam edecek” şeklinde konuştu.

“Herşey oy kağıdıyla ortaya çıktı”

Nüfus kayıtlarında yaşadığını ispat etmek için hukuk mücadelesi veren Şerife Baş da, “Babam iki evliydi. Bizi analığımızın üzerine almışlar sanırım. Biz bunu 2 yıl önce ölen kardeşimin adına oy kağıdı çıktığında fark ettik. Bu işin çözülmesi için babamın mezarının açılması gerekiyor. Bir yönden istiyorum, manevi olarak ta açılmasını istemiyorum” diye konuştu.