Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

AK Parti Milletvekili Şahin’den Köy Ziyaretleri

Manşet Yayın: 20.08.2023 15:31
Yazar:
AK Parti Milletvekili Şahin’den Köy Ziyaretleri

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, köy köy gezerek herkesin talep ve isteklerini dinlediklerini, her türlü hizmeti onların ayaklarına getirmek için var güçlerine çalıştıklarını söyledi. 

Karabük’ün bütün köylerine gitmekte kararlı olduklarını ve bu amaçla her gün ulaşabildikleri kadar köye gittiklerini anlatan Şahin, “Onlar bizi seçerek görevlerini yaptılar, şimdi sıra bize. Milletvekilimiz Ali Keskinkılıç, AK Parti il ve ilçe teşkilatlarımız ile en önemlisi il genel meclisi üyelerimizle birlikte merkezde ve ilçelerimize köylerimize gidiyoruz. Köylülerimizle tek tek görüşüyoruz. Onların talep ve isteklerini alıyor, köyden ayrılmadan çözmenin yollarını arıyoruz. Yol, su, kanalizasyon gibi sorunlar varsa il genel meclisi üyelerimiz hemen harekete geçiyor. Bazı köylerimizde cep telefonlarının kullanılamadığı şikayetleri var. Bunla da ilgileniyoruz.” diye konuştu.

“BİR ARTIŞIN YAPILACAĞINI BİLİYORUZ”

Köylerde emekli vatandaşların da yaşadığına dikkat çeken Şahin, “Bize en çok ücret artışındaki yetersizlik konusu iletiliyor. Hem Cumhurbaşkanımız hem de ilgili Bakanlarımız bu konuyla ilgili açıklama yaptı. En kısa sürede emeklilerimizi de mutlu edecek bir artışın yapılacağını biliyoruz. Gittiğimiz köylerde emeklilerimize bunu da izah ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“KESİN BİR ÇÖZÜM İÇİN ÇALIŞMA YAPILIYOR”

Eskipazar ve Yenice ilçesinde yaşanan sel afetinin ardından yapılan çalışmalardan da bahseden Şahin, “İlimizde sel afeti oldu. Devlet olarak afetten zarar gören vatandaşlarımızın hemen yanında olduk, gerekli desteği verdik. Zarar gören köprü, yol ve menfezlerin yapımına başlandı. İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya geldi ve zarar gören alanları yerinde gördü. Belediyelerimize ve ilgili kurum müdürlüklerine ödenek gönderildi. Acil olan konulara öncelik verildi. Selden zarar gören yol, köprü, su, kanalizasyon gibi alanlarda çalışma yapıldı ve acil olanlar tamamlandı. Her yıl selden zarar gören alanlar var. Burada kesin çözüm için çalışmalar yapılıyor. Bunlardan biriside Şeker Kanyonu. Bu alan geçen yılda selden zarar görmüştü, yapıldı ancak bu yılda yeniden zarar gördü. Burada acele etmeden kesin bir çözüm için çalışma yapılıyor.” dedi.

 “BİZİ ADETA BAĞIRLARINA BASIYORLAR”

Tarım ve hayvancılık ile orman köylüsünün her zaman yanlarında olduklarını belirten Şahin, şöyle devam etti:

“Hem tarım, hem hayvancılık hem de orman işiyle uğraşan köylülerimiz var. Bunlarla da her gün bir araya geliyoruz. Devletimiz zaten her zaman her türlü desteği veriyor. Eksik bir yan varsa da biz giderek tespit ediyor, ilgili bakanlıklara iletiyoruz. Köylülerimiz bizi adeta bağırlarına basıyorlar. Gösterdikleri ilgi bizim yorgunluğumuzu alıyor, çalışma şevkimizi artıyor. Köy ziyaretlerimiz devam edecek. Gitmediğimiz köy, ulaşmadığımız vatandaşımız kalmayacak.” 

Şahin, köylerin ardından il ve ilçe merkezlerinde de vatandaşlarla tek tek görüşeceklerini sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Dünya Yayın: 24.02.2024 20:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle inceleme yaptı. Vali Hatipoğlu, “40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir” dedi.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle incelemede bulundu. Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen, kurum müdürleri ve köy sakinleri Vali Hatipoğlu’nu köy girişinde karşıladı. AFAD İl Başkanı Süleyman Yiğit, yaşanan kaymayla ilgili Vali Hatiopoğlu’na bilgiler verdi.

“Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor”

Jeolojik etütlerin ve çalışmaların devam etiğini belirten Vali Hatipoğlu, “Günebakan köyümüzde afet alanında tekrar incelemeye geldik. Burada bilindiği üzere 40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir. Bunlarla ilgili olarak tespitlerimizi yaptık. Afet etkili alan ilanımızı da gerçekleştirdik. Bölgeyi tamamıyla boşaltmıştık. Tahliye etmiştik. 27 hanemiz, burada oturanlar, şu an itibariyle onlar çeşitli çözümlerini ürettiler. Bizden herhangi bir yerleşim talepleri olmamıştı. Konteyner veya benzeri şekilde talepleri olmamıştı. Yakından ilgileniyor arkadaşlarımız. Kaymakam bey AFAD İl müdürümüz, bu hanelerle ilgili sakinlerimizle ilgili gerekli çalışmaları yaptık. Listemizi astık. Otuz günlük bir süresi var. Bu sürenin sonunda da yine çalışmaya devam edeceğiz. Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor. Ayrıca baharla birlikte herhangi bir hareket olur mu? Ek bir kayma gerçekleşir mi? Onunla ilgili olarak da takibimiz devam edecek. Vatandaşımızı mağdur etmeden en kısa zamanda özellikle konutla ilgili olarak ve diğer ihtiyaçlarıyla ilgili olarak çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Kimsenin kaygı duyacağı endişe edeceği şey oluşmasına meydan vermeyeceğiz” dedi.

“Alternatif üretmeye çalışacağız”

Vatandaşların kullandığı tehlikeli patika yolla ilgili olarak ise Vali Hatipoğlu, “Şu anda tabii mevcut kayma alanıyla ilgili olarak herhangi bir çalışma yapılabilmesi mümkün değil. Bununla ilgili olarak da alternatif üretmeye çalışacağız. Ama hareket tamamen durmadan, stabil hale gelmeden de bununla ilgili olarak bir şey yapılabilmesi çok mümkün değil. Ulaşımla ilgili olarak vatandaşımızın da yine kaygı duymadan en kısa zamanda çözümlerini de üretmeye çalışacağız” diye konuştu.

“Jeolojik çalışmalarla belli olacak”

Köyün nereye taşınacağı ile ilgili olarak da Hatiopğlu, “Yerleşim yeri köyün girişine mi arka tarafına yapılacak tamamen jeolojik çalışmalarla ve elimizdeki imkanlarla ortaya çıkacak. Bilindiği üzere yerleşim alanı yeni bulunabilecek yerler değil. O anlamda arkadaşlarımız köyün her iki yerle ilgili de çalışmaları yapacaklar. Alternatifleri bize getirecekler. Biz de ona göre bir karar vereceğiz” şeklinde konuştu.