Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

“Açık Kapı” Vatandaşlara Derman Oluyor

Manşet Yayın: 25.10.2023 15:52 |Güncelleme:27.12.2023 16:27
“Açık Kapı” Vatandaşlara Derman Oluyor

Karabük Valiliği bünyesinde kurulan Açık Kapı Şube Müdürlüğüne yıl içerisinde 17 bin kişi başvuruda bulunurken, başvuruların  çoğunluğunun sosyal hizmet alanında olması dikkat çekti

İçişleri Bakanlığının  devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak, vatandaş başvurularını sonuçlandırma sürelerini kısaltmak, vatandaş memnuniyetini artırmak üzere kurulan Açık Kapı Şube Müdürlüğünde vatandaşların sorunları çözüme kavuşturulurken, şimdiye kadar yapılan 17 bin başvurunun yüzde 99’u çözüme kavuşturuldu.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Gülnur Dereli Berber Açık Kapı Şube Müdürü “Açık Kapı olarak bizler vatandaşlarımızın sorunlarını, taleplerini, isteklerini  ilgili kurumlarımıza yönlendirip, 7 iş günü gibi kısa bir süre içerisinde sonuçlandırılması için takibini sağlıyoruz. Bununla ilgili olarak vatandaşlarımız e-devlet üzerinden başvuru yapabilir ya da bizzat buraya gelerek bizlerin de misafiri olabilirler” dedi.

AÇIK KAPIYA 17 BİN  BAŞVURUYAPILDI

Açık Kapı’ya şu ana kadar 17 bin civarında başvuru yapıldığını ifade eden Açık Kapı Şube Müdürü Gülnur Dereli Berber, “Vatandaşlarımız e-devlet üzerinden müracaat yaptıklarında bizim sistemimize düşüyor biz de ilgili kuruma yönlendiriyoruz.  Başvuruların yüzde 99’u çözüme ulaştı. Vatandaşlarımızdan olumlu dönüşler alıyoruz bu da bizi Açık Kapı olarak mutlu ediyor. Ayrıca İlimizde 4 bin civarında depremzedeyi misafir ettik ve onları güzel bir şekilde ağırladık.  Yurtlarımızda kalma imkanı sağladık. Maddi yardım konusunda da Vakıf Müdürlüğümüz, AFAD’a  yönlendirmeler yaparak Depremzedelerimizi güzel bir  şekilde misafir ettik” dedi.

Açık Kapı’ya müracaat eden vatandaşlarla birebir görüştüklerini ifade eden Müdür Berber, “Görüşmeler,  Görüşme Odasında  vatandaşlarımızla birebir yapılıyor. Bu konular daha hassasiyet istiyor. Yalnız görüşülmesi gerekiyor  biz gelen vatandaşımızı güzel bir şekilde dinliyoruz ve ilgili kurumla çözüm noktasında irtibata geçiyoruz. Açık Kapı olarak bizler vatandaşımıza karşı kamuda sunulan hizmetin memnuniyetini  artırma ve çözüm odaklı olarak çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

ENÇOK SOSYAL HİZMETLER KONUSUNDA BAŞVURU OLUYOR

Açık Kapı Şube Müdürü Gülnur Dereli Berber, Açık Kapı’ya en çok sosyal hizmetler konusunda başvuruların yapıldığını belirterek, ” Bunun haricinde sağlık, eğitim, ulaşım gibi aklımıza gelebilecek her türlü talep konusunda Açık Kapının 19 hizmet başlığı var” diye konuştu. (Yusuf Korkmaz)

 

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Otomobil tırla çarpıştı: 1’i ağır 5 yaralı

Gündem Yayın: 25.02.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı

Tokat Niksar-Ordu kara yolunda otomobil ile tırın çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Ordu’dan Niksar istikametine seyir halinde olan S.S. (48) idaresindeki 58 AD 352 plakalı tır ile Akkuş istikametine seyir halinde olan G.Y. (70) idaresindeki 19 HF 134 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada otomobil sürücüsü ile birlikte araçta bulunan M.E. (60), M.E. (55), A.O. (63) ve F.Y. (72) yaralandı.

Yaralılar kaza yerine gelen 112 sağlık ekipleri tarafından ambulanslarla Niksar Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazada ağır yaralanan otomobil sürücüsü, Niksar’da yapılan ilk müdahalenin ardından Tokat Devlet Hastanesine sevk edildi.

Polis kaza ile ilgili inceleme başlattı.

Paylaş: