Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

5. Bölge Eğitim Bölgesi Toplantısı Yapıldı

Eğitim Yayın: 21.08.2023 15:13
Yazar:
5. Bölge Eğitim Bölgesi Toplantısı Yapıldı

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı hazırlıkları kapsamında, 5. Bölge Eğitim Bölgesi Müdürleri toplantısının sonuncusu  Mevlana İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirdi.

Toplantıda, Okulların Yeni Eğitim Öğretim Dönemine Hazırlanması, Okullarda Devam Eden İnşaat, Bakım ve Onarım Çalışmaları, Yaz Kursları, LGS ve YKS Başarı Durumu, Rehberlik Faaliyetleri, Ücretsiz Ders Kitapları Dağıtımı, ŞÖK, Zümre Toplantıları, Okul Kültürü Oluşturulması, Projeler, Yarışmalar, İletişim, Okul Aile Birliği Faaliyetleri ve Resmi Yazışmalar konuları ana gündem maddeleri arasında yer aldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, toplantıda ilk olarak okul eğitim öğretim hazırlıkları ve planlanan faaliyetler konularında okul yöneticilerinden talep, öneri ve sorunları dinledi.

Okullardaki Eğitim Öğretim hazırlıklarının, bakım, onarım ve tadilat çalışmalarının en geç 4 Eylül itibari ile bitirilmesi noktasında talimatlar vererek gündem maddeleri hakkında genel bir değerlendirmede bulanan İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat Akbaş, ” Merkez ilçemizde 5 eğitim bölgesinde bulunan okul/kurum yöneticilerimiz ile ayrı ayrı toplantılar gerçekleştirdik. Okul/Kurum yöneticilerimizden 2023-2024 eğitim öğretim dönemine devam eden hazırlık çalışmalarına ilişkin kapsamlı bilgiler aldık. Eğitim-Öğretim faaliyetleri, devam eden bakım, onarım, tadilat çalışmaları, okul taşıma çalışmaları, şube sayıları gibi birçok konuyu istişare ederek ortak kararlar aldık.  

Öncelikle İlimizde eğitim öğretim kapsamında yaptığınız çalışmalar ve çabalarınızdan ötürü hepinizi tebrik ediyor, başarılı çalışmalarımızın devamını diliyorum.

Her zaman olduğu gibi okul, ilçe/il, bakanlık olarak uyum içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Her şeyi koordineli ve planlı olarak yürüteceğiz. İletişimimiz çok kuvvetli olmalı. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize enerji ve motivasyonu sene başından itibaren verebilmeliyiz. Yeni eğitim öğretim dönemine inşallah hızlı bir şekilde başlayacağız.

Değerli mesai arkadaşlarım bugün burada bölge bölge yaptığımız 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı hazırlıkları kapsamında değerlendirme ve istişare toplantılarının sonuncusun yapmaktayız. 5 ayrı eğitim bölgemizdeki tüm öneri, talep ve sorunları dinleyerek çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştirdik.

Okullarımızın akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarısı, fiziki durumu gibi hususlar direkt olarak öncelikle sizin uhdenizdedir. Eğitim bir bütündür. Okul-Aile-Çevre bütünlüğüne dikkat ederek çalışmalarımızı yapalım.

Karabük eğitim ailemizde okul müdürlerimizde, öğretmenlerimizde görüyorum ki müthiş bir ahenk, müthiş bir birliktelik ve uyum var. Yine dediğimiz gibi Karabük eğitim öğretimde, akademik başarıda yıllardan beri iyi ve biz sadece bu başarıyı sevk ve idare ediyoruz. Başarımızın ve huzurumuzun devamı için bu uyum ve ahengi devam ettirmeliyiz.

Çözemediğiniz herhangi bir sorun söz konusu olduğu zaman şube müdürlerimizi, müdür yardımcımızı hatta beni arayabilirsiniz. İletişim ağlarımız her zaman açık durumda. İstediğiniz zaman tereddüt etmeden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (SAV) “İki Günü Eşit Olan Ziyandadır” hadisi şerifi şiarıyla çalışmalarımıza devam edelim. Geçtiğimiz yıl yapılan her türlü çalışmanın mutlaka üstüne ekleyerek devam ettirmeye özen gösterelim. Öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif gelişimlerini kayıt altına alalım. Onların gelişimlerini dönem dönem takip edelim.

SOGEP, Erasmus, TÜBİTAK, BAKKA, ERDEM Projelerinde büyük kazanımlar sağladık. Ülkemizin büyük hedeflerine emin adımlarla ilerlerken proje kenti Karabük ile eğitimin meşalesi olan çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin kaliteli ve donanımlı okullarda eğitim öğretim görmeleri noktasında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bu bağlamda “Türkiye Yüzyılı” şuuru ile gerek projelerimizle, yaptığımız eğitim yatırımları ile çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, sorgulayan, analiz eden, erdemli, kökünü bilen, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirme yolunda büyük adımlar atmaya koşar adımlarla devam edeceğiz.” dedi. (Haber Merkezi)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Otomobil tırla çarpıştı: 1’i ağır 5 yaralı

Gündem Yayın: 25.02.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı

Tokat Niksar-Ordu kara yolunda otomobil ile tırın çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Ordu’dan Niksar istikametine seyir halinde olan S.S. (48) idaresindeki 58 AD 352 plakalı tır ile Akkuş istikametine seyir halinde olan G.Y. (70) idaresindeki 19 HF 134 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada otomobil sürücüsü ile birlikte araçta bulunan M.E. (60), M.E. (55), A.O. (63) ve F.Y. (72) yaralandı.

Yaralılar kaza yerine gelen 112 sağlık ekipleri tarafından ambulanslarla Niksar Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazada ağır yaralanan otomobil sürücüsü, Niksar’da yapılan ilk müdahalenin ardından Tokat Devlet Hastanesine sevk edildi.

Polis kaza ile ilgili inceleme başlattı.

Paylaş: