Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Türkiye Yayın: 23.06.2023 10:43
AW920408 01

Kastamonu Üniversitesi ile Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Moni Keman Dörtlüsü konseri, davetlilerden büyük beğeni topladı.
Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde Moni Keman Dörtlüsü konseri düzenlendi. Rıfat Ilgaz Kültür Merkezinde gerçekleştirilen müzik ziyafetinde, Moni Keman Dörtlüsü tarafından oda müziği konseri verildi. Eğlenceli geçen konserde Moni Keman Dörtlüsü unutulmaz bir an yaşatırken vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Konserde “Grave”, “Allergo”, “Lorgo e Staccato”, “Adagio”, Lento Espressivo” besteleri çalındı. Aynı zamanda konserin sonunda bazı bölgelere ait büyük ceviz, misket, vardar ovası, tamzara gibi yöresel ezgiler de kulakların pasını sildi.
Moni Keman Dörtlüsü Oda Müziği Konserini veren Hüseyin Uysal, Elif Selenga Yılmaz, Samet Çetiner ve Metin Buzduğu’nun performansı davetliler tarafından büyük alkış aldı. Konseri, Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürü Fahrettin Şenoğlu, bazı fakültelerin dekanları, öğretim görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar dinledi. (İHA)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.