Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Zonguldak ormanları yazın son günlerini yaşıyor

Dünya Yayın: 28.08.2023 00:48
İhlas Haber Ajansı
Zonguldak ormanları yazın son günlerini yaşıyor

Zonguldak’ta sonbahar mevsimine sayılı günler kala ormanlar dron ile görüntülendi.

Yaz mevsiminin sona erip sonbahar mevsiminin başlamasına sayılı günler kala Zonguldak’ta ormanlar dron ile görüntülendi. Birbirinden farklı tıpta ağaç ve bitkilerin oluşturduğu Zonguldak ormanları yaz hoşluğunu yaşıyor. Her mevsim başka hoşluğa bürünen ormanlar, sonbahar mevsimiyle farklı bir hoşluğa bürünecek. Yeşil renkli yapraklar sonbaharla birlikte sarı ve kırmızıya dönerek adeta renk cümbüşüne sahne olacak.

Şehrin yüzde 52’sini oluşturan ormanlar, dron ile görüntülendi. Ormanlar, yaz mevsiminde güneşle birlikte adeta kartpostallık görüntüler oluşturdu. Kentin ormanlarını kayın, meşe, gürgen, kestane, çınar, ıhlamur ve kızılağaç olmak üzere yüzde 70’i yapraklı ağaçlar oluşturuyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman Köylülerine Traktörleri Teslim Edildi

Manşet Yayın: 30.05.2024 13:31
Orman Köylülerine Traktörleri Teslim Edildi

Ovacık Orman İşletme Müdürlüğünde 2024 yılı ORKÖY Destekleri Üretim Mekanizasyonu Projeleri kapsamında, orman köylerinde ikamet eden 3 kişiye traktörleri ve anahtarları teslim edildi.

Ovacık Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen programda konuşan Ovacık Orman İşletme Müdürü Altun Aktaş, köylerin  refah düzeyini yükseltecek bu projenin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

İşletme Müdürü Altun  Aktaş, “Ovacık Orman İşletme  Müdürlüğü olarak 2024 yılında orman köylülerine 3 adet traktör tahsisi yapıldı. 420 bin TL hibe olmak üzere  2 milyon 100 bin TL kredi kullandırıldı. Devletimizin imkanları doğrultusunda her zaman orman köylülerinin yanında olduk ve orman köylümüzü desteklemeye  devam edeceğiz” dedi.

Müdür Altun daha sonra hak sahibi üç kişiye traktörlerini ve anahtarlarını teslim etti. Düzenlenen Anahtar teslim Törenine; hak sahiplerinin yanı sıra Orman İşletme personeli katıldı.

Orman Koylulerine Traktorleri Teslim Edildi2