Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Yolbulan “Takıma Gereken Takviyeler Yapılacak”

Spor Yayın: 24.05.2014 08:36

Kardemir Karabükspor Başkanı Mustafa Yolbulan:  “Çok Başarılı Bir Sezon Geçirdik. Bedensel Engelli Basketbolcu Kardeşlerimiz Bize, Futbolun Gölgesinde Kalan Müthiş Bir Başarı Hikayesi Yaşatmıştır”

Kardemir Karabükspor Başkanı Mustafa Yolbulan, çok başarılı bir sezon geçirdiklerini ve gelen sezonun planlamasını yaparak transfer çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Başkan Yolbulan  yaptığı açıklamada, Kardemir Karabükspor’a tarihinin en başarılı sezonunu yaşattıklarını belirterek, “Düşmekten son anda kurtulmuş bir kadro ve o kadro ile birlikte yeni sezona taşınan olumsuz mali tabloya rağmen kısa zamanda hem kulübün mali yapısını reforme ettik hem de Tolunay Kafkas gibi bir marka isimi takımın başına getirerek birçok futbol otoritesine göre düşmenin birinci sıradaki adayı olarak gösterilen Kardemir Karabükspor’a tarihinin en başarılı sezonunu yaşattık. Bu bağlamda müthiş bir performans gösteren futbol takımımızı başta Tolunay hocamız ve teknik kadro olmak üzere canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

İÇ SAHA AVANTAJINI KULLANAMADIK

Yolbulan, bu sezon özellikle ligin son 4-5 haftasında en ciddi Avrupa Ligi adayının kendileri olduğunu ama iç saha avantajını hiç iyi kullanamadıklarını da ifade ederek, “Bence bunun iki ana nedeni var. Birincisi yılların verdiği alışkanlıklarla bazı eski futbolcularımızın mevcut durumu yeterli görmeleri. Bu tabii biraz psikolojik bir olay. Hep lig sonlarını sıkıntılı geçirmiş bir takımın sezonun hiçbir noktasında düşme tehlikesini hissetmemesinin verdiği rahatlıkla olmayacak maçlarda puanlar kaybettik. İkinci önemli neden de takımın oyuncu yapısından kaynaklanan bir durum. Takımımızın yapısı deplasmanda kapanarak ve bekleyerek oynayan, rakibin hatasını kollayarak kontratak üzerine kurulu. Aynı oyun yapısını iç sahada koruyamazsınız. Çünkü iç saha avantajı güdüsüyle baskı kurmak, oyunu rakip alana yıkmak gereği doğuyor ki takımın yapısı buna uygun değil. Bu tabii benim şahsi görüşüm. En doğru teknik değerlendirmeyi Tolunay hocamız yapacaktır” diye konuştu.

FUTBOLDA GİDEMEDİK AMA BASKETBOLDA AVRUPA’DAYIZ

Kardemir Karabükspor’un futbol dışındaki tüm branşlarda eldeki imkanlar dahilinde en iyisini yaptığını da anlatan Yolbulan, “Bedensel engelli basketbolcu kardeşlerimiz bize, futbolun gölgesinde kalan müthiş bir başarı hikayesi yaşatmıştır. Uzun yıllardır Galatasaray hegemonyasındaki bir branşta Beşiktaş’ın ardından üçüncü olarak Avrupa hakkı kazanmak çok büyük bir başarıdır. Taraftarlarımız futbolda Avrupa’ya gidemedik diye üzülüyor ama bunu başaran bir takımımız var ki bu başarıyı daha önce de yaşamışlardı. Burada kendilerini kutluyorum, göğsümüzü kabarttılar” şeklinde konuştu.

“GEREKLİ TAKVİYE YAPILACAK”

Yolbulan, transferin sadece transfer dönemi resmen başladığında çalışılacak bir konu olmadığını vurgulayarak, “Hocamızın raporu doğrultusunda sezon boyunca hem Türkiye’de hem yurt dışında bir çok futbolcu izledik, izlettik. Belirlediğimiz bir liste var ve üzerinde titizlikle çalışılıyor. Şu aşamada isim vermem mümkün değil takdir edersiniz ki ancak hücum bölgesine özellikle takviye gerektiği de aşikar. Kimse merak etmesin gereken takviyeler yapılacaktır” şeklinde konuştu.

“STADIN YARISINI KOMBİNELİ YAPMAMIZ LAZIM”

Passolig uygulamasıyla tüm kulüplerin seyirci anlamında sıkıntılar yaşadığının çok net bir şekilde görüldüğünü dile getiren Yolbulan sözlerini şöyle tamamladı:

“Ancak bu uygulama bir TFF uygulaması değil. Bu bir yasa ile getirilmiş bir uygulama. Bugünden yarına kaldırılması, değiştirilmesi falan mümkün görünmüyor. O nedenle biz kulüp olarak bu sezon özellikle kombineye ağırlık vermek istiyoruz ve taraftarlarımıza da bunu öneriyoruz. Kombine almak için de önce bir Passolig kartı edinmek gerekiyor ama sezon içerisinde her hafta bununla uğraşmak yerine şimdi bir kere bu sıkıntıyı yaşayıp hemen Passolig kartını almalarını öneriyorum. Kongre ertesinde hemen kombine satışlarına başlamayı planlıyoruz. Uygun şartlarla stadımızın en az yarısını kombineli yapmamız lazım. Boş tribünlere oynamak bize yakışmıyor.”

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: