Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yoğun Yağışın Bilançosu Ağır

Gündem Yayın: 08.04.2022 15:49
Yazar:
Yoğun Yağışın Bilançosu Ağır

Kastamonu’nun Araç ilçesinde kar suları ve kuvvetli sağanak yağış sonrasında çayın debisinin yükselmesi sebebiyle Karabük-Kastamonu karayolunun tek şeridinde çökmeler meydana geldi. Tarım arazilerinin de sular altında kaldığı bölgede, çay üzerinde bulunan bir köprüden ise jandarma kontrollü olarak geçişlere izin veriyor.

manset1
Kastamonu’nun Araç ilçesinde gece saatlerinde etkili olan kuvvetli sağanak yağış ve kar suları, Araç Çayının taşma noktasına ulaşmasına sebep oldu. Çayın debisinin yükselmesi sebebiyle, Araç ilçesine bağlı Yeşilova köyü mevkiinde Kastamonu-Karabük karayolunun tek şeridi, istinat duvarının yıkılması neticesinde çöktü. Çay üzerinde bulunan tarım arazilerinin büyük kısmı ise sular altında kaldı. Çay üzerinde bulunan bir köprü ile Kastamonu-Karabük karayolunun tek şeridinde ulaşım geçici olarak kontrollü bir şekilde veriliyor.
Jandarma ekiplerinin bölgede güvenlik önlemi almasının ardından Karayolları ekipleri tarafından da çalışma başlatıldı.
Çöken karayolu ve taşma noktasına ulaşan çay ise havadan görüntülendi. (İHA)

maNSETT

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yolda kalan Tır nedeniyle metrelerce kuyruk oluştu

Zonguldak Yayın: 22.04.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Yolda kalan Tır nedeniyle metrelerce kuyruk oluştu

Zonguldak’ta Kadırga rampasında uzun aracın kalması nedeniyle metrelerce araç kuyruğu oluştu.

Zonguldak’ta öğlen saatlerinde Kadırga rampasında uzun araç kaldı. Tırın rampada kalması nedeniyle kent merkezinden Kadırga rampasına kadar uzun araç kuyruğu oluştu. Zaman zaman trafikte kalan araçlar kornalarına basarak bu duruma tepki gösterdi. Öte yandan tırı bulunduğu yerden kurtarma çalışmaları başladı.

Paylaş: