Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yenilenen öğretim programlarının tanıtımı toplantısı yapıldı

Gündem Yayın: 06.09.2017 13:37
Yenilenen öğretim programlarının tanıtımı toplantısı yapıldı

Yenilenen Öğretim Programları Tanıtım Formatörleri Planlama ve Koordinasyon toplantısı yapıldı.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda 06-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek “yenilenen öğretim programlarının tanıtımı” seminerlerinin verimli ve herhangi bir aksaklığa mahal vermeden gerçekleştirilebilmesi için formatör öğretmenler ve ilgili yöneticilerle bir planlama ve koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Bakanlık Ortaöğretim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Abdullah Yurdabakan,  İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Müdürlük yöneticileri,  Bakanlıkça seminere alınan 65 öğretmen ve ayrıca Müdürlükçe görevlendirilen 68 öğretmenin de katıldığı toplantıda İl  Milli Eğitim Müdürü Ali Köse ve Daire Başkanı Abdullah Yurdabakan öğretim programları tanıtım çalışmalarının önemi ve Bakanlığın bu konudaki hassasiyetini dile getirdiler ve formatör öğretmenlere bu çalışma sürecinde her türlü desteğin verileceğini, program güncellemelerinin gerekçeleri üzerinde önemle durulması, ayrıca bu çalışmaların veli bilgilendirme ayağının da gerçekleştirileceği ve okullarda yapılacak seminerlerin Bakanlık Daire Başkanı ve Müdürlük yöneticilerince ziyaretle takip edileceğini söylediler.

Toplantıda Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Nevzat Akbaş tarafından Müdürlükçe hazırlanan plan taslağı açıklanarak ilgili formatör öğretmenlere duyuruldu.

Toplantı verimli bir seminer dönemi ve akabinde başarılı bir ders yılı temennisi ve formatör öğretmenlere çalışmalarında başarı dileği ile son buldu.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.