Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Yenice’de İtfaiye Kampanyası devam ediyor

Yenice Yayın: 29.08.2020 12:11
Yenice’de İtfaiye Kampanyası devam ediyor

Yenice  Belediyesi tarafından bir süre önce açılan itfaiye kampanyası için Seyir Terası’nda bir toplantı düzenlendi. Toplantıya;  Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Meslek Odası Yöneticileri, İş adamları ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Toplantıya; CHP’yi temsilen Enver Özgü, MHP’yi temsilen Ergün Karakırık, Eyüp Elieyioğlu ve Rahmi Mısırlı, SP’yi  temsilen İsmail Kirenli,  Hüseyin Acar, Murat Çenesiz ve Nurtaç  Çaylı, İYİ Parti’yi temsilen Seyfettin Tetik ve Fikri Güven, AK Parti’yi temsilen de Muhammet Demirci,  İl Genel Meclisi Üyesi Murat Karagül,

Şoförler Odası Başkanı Sedat Çakıl, Yortan Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Şık ve Yenice Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Deniz Elieyioğlu, Üst Birlik Temsilcisi Salim Beşevli, Muhtarlar Derneği Başkanı Ertan Özgü, Yenice Platformu ve Gençlik Platformu katıldılar.

Toplantıya davetli olan belediye meclis üyelerinden Mehmet Aydınlı, Davut Yirmibeş, Fehmi Hatıl, Erdoğan Karadöngel, Fikret Cıbır katılım sağlarlarken, Erdal Yirmibeş, Neşe Mısırlı, Rifat Koca ve Şevket Demirci katılmadılar

Toplantıda konuşan Yenice  Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Toplantıyı, Yenice’nin sorunlarını masaya yatırmak ve itfaiye kampanyasını anlatmak amacıyla düzenlediklerini belirtti,  Çaylı ayrıca, Doğalgaz konusunda da ,  yaptıkları temasları dile getirdi.

SP, CHP, AKP, İyi Parti temsilcileri de kampanyayı destekledikleri doğrultusunda görüş bildirdiler. Diğer konuşmacılar da kampanyanın desteklenmesi gerektiğini dile getirdiler.

Yenice Platformu adına konuşan Mustafa Akay, ” İtfaiye kampanyasını destekliyoruz. Birlik ve beraberliğin sağlanması, dayanışmanın ortaya konulabilmesi için bu toplantıyı olumlu buluyorum. Ayrıca, doğalgaz konusunda da siyasi partiler ve şehir yöneticilerini birlik-beraberlik içinde olmaya davet ediyorum “ dedi.

Akay, alınacak itfaiyenin Yenice’nin olacağını da dile getirdi ve toplumun tüm kesimleri tarafından desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Akay, doğalgaz konusunda da belediyenin bir an önce Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’na başvurusunu yapmasını istedi.  Belediye Başkanı Zeki Çaylı da gerekli başvuruyu yaptıklarını,  Akmercan ve Kargaz’la görüşmelerde bulunduklarını, bu nüfusla doğalgazın gelmesinin zor olduğunu ileri sürdü. Daha sonra doğalgaz konusu karşılıklı tartışıldı.

Konuşmalar bittikten sonra itfaiye için bağış yapmak isteyenlerin isimleri alındı. Toplam 60 bin lira bağış toplandı. En fazla bağışı Ahmet Tellioğlu 15 bin lira ile yaptı. Böylece, kampanyada toplam 190 bin liraya ulaşıldı. Alınacak itfaiyenin özellikleri anlatıldı.

Daha sonraki süreçte köy ve mahalle muhtarları ile kooperatif başkanlarıyla ayrı birer toplantı yapılacak.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük Yayın: 05.12.2023 21:10
Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük’te kontrolden çıkan otomobilin dubaları kırarak durduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, Üniversite Mahallesinde meydana geldi. İsmi öğrenilemeyen sürücü idaresindeki 78 AAN 796 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak bir kafenin önünde bulunan taş dubaları kırdı. Şans eseri yaralananın olmadığı kaza anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza sırasında olay yerinde kimsenin olmaması faciayı engellerken araçta maddi hasar oluştu. (İHA)