Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yeni Yerleşim Yerleri Asfaltlanıyor

Çankırı Yayın: 23.07.2016 07:47
Yazar:
Yeni Yerleşim Yerleri Asfaltlanıyor

ÇANKIRI Yeni asfalt şantiyesinin tamamlanmasının ardından kendi asfaltını üretmeye hazır hale gelen Çankırı Belediyesi, asfaltlama çalışmalarına hız verdi. Belediye, yeni asfalt plenti ile yeni yerleşim yerlerine attığı asfalt çalışmalarına devam ediyor. Yeni üretim ilk deneme asfaltı Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce Kenbağ Mevkii yeni asfalt şantiyesi yoluna döküldü.Geçtiğimiz yıl tretuvar ve yağmur suyu şebeke hattı tamamlanan yeni yerleşim alanlarında diğer kurumların gerekli alt yapı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte asfalt kaplaması gerçekleştirildi. Buğday Pazarı Mahallesi Nar Sokak, Çay Yolu Caddesi kavşak çalışması ve Aksu Mahallesi Aybüke Sokak’ta yapılaşmanın bitmesi üzerine ekiplerce ihtiyaç duyulan alanlara üç gün içerisinde 3 bin ton asfalt atıldı. Yeni yerleşim bölgelerinde ve alt yapı çalışmalarının tamamlandığı alanlarda çalışmalar aralıksız devam ediyor. Her geçen gün büyüyen Çankırı’da yeni yerleşim yerlerinin gelişmesini sağlamaya önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, yeni yerleşim alanlarının ve ihtiyaç duyulan bölgelerin, insan yaşamına uygun hale getirilerek rahat ve modern yaşam alanları oluşturmak istediklerini kaydetti. Dinç, vatandaşların her alanda yaşam standartlarının yükseltilmesinin öncelikli olduğunu da sözlerine ekledi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu Yayın: 24.04.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde jandarma ekipleri tarafından arama yapılan araçta uyuşturucu ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince uyuşturucu madde imal ve ticaretinin önlenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar neticesinde Tosya ilçesinde 2 şahsa ait ikamet ve araçlarında yapılan aramada, paketler halinde hazırlamış satışa hazır 150 gram metamfetamin, esrar ve 16 bin 800 TL suçtan elde edildiği değerlendirilen para ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahıs tutuklandı.

Paylaş: