Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yeni Samsun Valisi Orhan Tavlı misyona başladı

Politika Yayın: 19.08.2023 16:36
İhlas Haber Ajansı
Yeni Samsun Valisi Orhan Tavlı misyona başladı

yeni samsun valisi orhan tavli misyona basladi 0 Hv87Xp4c
Akşam gelip misyona başlayan yeni Samsun Valisi Orhan Tavlı, “Yerel ve bölgesel kalkınma bakış açısıyla her alanda yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp ’Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla bu hoş kentimizi maksatlarına daima birlikte ulaştıracağız” dedi.

Vali Orhan Tavlı, dün akşam 19.30’da Samsun’a gelerek yeni misyonuna başladı. Makam koltuğuna oturan Vali Tavlı, vatandaşlara hitaben bir ileti paylaştı. Vali Tavlı, “Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle 10.08.2023 tarihli ve 32275 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 2023/376 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile atandığım, tarihimizde çok kıymetli bir yere sahip, Ulusal Mücadele’nin meşalesinin yakıldığı, bağımsızlığımızın birinci adımının atıldığı kadim kent Samsun’da misyonuma başlamanın onurunu ve gururunu yaşıyorum. Aziz Türk milletinin kurtuluşu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün birinci adımı attığı, pak yürekli, yiğit ve fedakâr insanların kenti Samsun’da Vali olarak vazife yapma ve Samsunlu hemşehrilerime hizmet etme fırsatını bana nasip eden Ulu Mevla’ya hamdolsun. Beni Samsun üzere hoş bir kentte valilik misyonuna lâyık gören, bu hoş kentin sahip olduğu tüm pahalara ve Samsunlu hemşehrilerimize hizmet etme fırsatını veren saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere İçişleri Bakanımıza ve bakanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Vazife yapacağım müddet içerisinde bu güzide kentin her manada daha ileriye taşınması için mesai arkadaşlarımızla var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bütün bunları Samsun’umuzun bir kesimi ve gönüllüsü olarak gerçekleştirecek olmaktan büyük onur duyacağım. Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı kentimizin; tarım, turizm, ticaret ve teknolojide güçlü olduğu alanlarını öne çıkaracağız. Lokal ve bölgesel kalkınma bakış açısıyla her alanda yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp ’Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla bu hoş kentimizi amaçlarına daima birlikte ulaştıracağız” diye konuştu.

Vali Tavlı şöyle devam etti:

“Sahip olduğu kültürel ve tarihî mirası ile medeniyetimizin değerli merkezlerinden olan ve birebir vakitte eşsiz doğal hoşlukları ile Karadeniz’in incisi olan Samsun’umuzun kalkınması, devam eden yatırımların sonuçlandırılması ve yenilerinin gerçekleştirilmesi için Samsunlu vatandaşlarımız ve ilgili tüm bölümlerle iş birliği, güç birliği içinde hareket ederek, mesai mefhumu gözetmeksizin sonuç odaklı proje ve yatırımlarla Samsun’umuzu daha ileriye taşıyacak çalışmalar gerçekleştireceğiz. ’Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Şehri’ olarak anılan, Karadeniz Bölgesi’nin eğitim, sıhhat, sanayi, ticaret, ulaşım ve ekonomik açıdan en gelişmiş kenti olan Samsun’umuzun bütün kıymetlerine sahip çıkmak, bu kıymetleri korumak ve geliştirmek için atanmış değil adanmış bir anlayışla ulusal ve manevi kıymetlerimiz, devletimiz ve aziz milletimizden aldığımız güçle var gücümüzle çalışacağız. Kamu hizmetlerinin aktif, süratli, verimli ve sağlıklı yürütülmesinin sağlanması vatandaşlarımızın muhtaçlık, talep ve beklentilerinin karşılanması emeliyle gerçekleştireceğimiz çalışmalarımızda milletvekillerimiz, siyasi partilerimiz, belediyelerimiz, üniversitelerimiz, isimli kuruluşlarımız, askerî kuruluşlarımız, basın mensuplarımız, vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla dayanışma ve iş birliği içerisinde çalışacağımıza canı yürekten inanıyorum. Vazife yaptığım başka kentlerde olduğu üzere Samsun’da da aziz şehit ailelerimizin ve kahraman gazilerimizin buyruğunda ve hizmetinde olacağız. Şehitlerimizin aziz anılarını sonsuza dek yaşatmak, onların emanetlerine sahip çıkmak öncelikli misyonumuz olacaktır. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi hürmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, yerleri cennet olsun.”

Vali Tavlı açıklamasını, “Doğal, kültürel ve tarihî zenginlikleri, bereketli toprakları, gelişmiş altyapısı ve endüstrisinin yanında bu kentin markası olan Samsunspor’umuz başta olmak üzere tüm spor kısımlarındaki kulüp ve atletlerimizin da her vakit yanlarında olacağız. Sporun her kısmında öne çıkan bir Samsun için çalışacağız. Bugüne kadar Samsun’a hizmet eden, ekonomik ve toplumsal kalkınmasına katkı sunan tüm devlet erkânı ve hizmet bayrağını teslim aldığım Sayın Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere tüm valilerimize, milletvekillerimize, her kademedeki bürokratlara, sivil toplum kuruluşlarına, gerçek ve hükmî şahıslara, kanaat liderlerine de gönülden teşekkür ediyorum. Bu vesile ile tebrik için şahsıma çiçek gönderilmemesini; bunun yerine zelzeleden etkilenen vatandaşlarımız için AFAD’a bağışta bulunulmasını istirham ediyor, Samsunlu hemşehrilerimi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum” kelamlarıyla tamamladı.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: