Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Yeni dönemin ilk toplantısı Muhtarlarla yapıldı

Gündem Yayın: 19.06.2014 14:43

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, göreve başladığı 2009 Nisan ayından itibaren muhtarlarla her ay düzenli olarak yaptığı toplantılara yeni dönemde de devam ediyor.

Karabük Belediye Başkanlığı’nı halkın takdiri ile 2. dönemde de sürdüren Başkan Rafet Vergili, Kordon Park’ta muhtarlarla bir araya geldi.

Yeni dönemin ilk muhtarlar toplantısına Karabük  Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yanı sıra Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Özel Kalem Müdürü İrfan Kartal, Adatepe Mahalle Muhtarı Selahattin Dökecek, Atatürk Mahalle Muhtarı Erdoğan Yeltepe, Aydınlıkevler Mahalle Muhtarı Adem Maden, Bayır Mahalle Muhtarı Mehmet Özen, 5000 Evler Cumhuriyet Mahalle Muhtarı İbrahim Harmanbaşı, 5000 Evler Bahçelievler Mahalle Muhtarı Cihan Güçlü, 5000 Evler 75. Yıl Mahalle Muhtarı Recep Çakıcı, Belenköy Mahalle Muhtarı Mustafa Yazıcı, Çerçiler Mahalle Muhtarı Halim Kaya, Ergenekon Mahalle Muhtarı Sebahattin Çorbacı, Fatih Mahalle Muhtarı Mehmet Yücel, Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Tevfik Bostancı, Hürriyet Mahalle Muhtarı Niyazi Ceylan, Karabük Köyü Mahalle Muhtarı Kemal Özdemir, Kartaltepe Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Kaya, Kayabaşı Mahalle Muhtarı Orhan Yavuz, Kurtuluş Mahalle Muhtarı Murat Ermiş, Namık Kemal Mahalle Muhtarı Adnan Kuş, Öğlebeli Mahalle Muhtarı İsmail Alpboğa, Şirinevler Mahalle Muhtarı Ozan Özçelik, Üniversite Mahalle Muhtarı Adil Elieyioğlu, Yenimahalle Mahalle Muhtarı Hüseyin Kıymazarslan, Yenişehir Mahalle Muhtarı Sadettin Kandakoğlu, Yeşilmahalle Ahmet Esen,100.Yıl Mahalle Muhtarı Bayram Marul katıldı.

Karabük Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı İbrahim Harmanbaşı konuşmasında; “Karabük’te inşallah hizmet meşalesini buradan yakmış olacağız. Karabük’te önümüzdeki günlerde Başkanımızın söylemesiyle şantiye alanına dönecek. İnşallah yakın zamanda Karabük’ün çehresini değiştirecek projeleriyle hayata geçirmek için el birliği ile hep beraber bu hizmetleri Karabük’e yansıtması adına Sayın Başkanımıza sonsuz destek vereceğiz. Burada Karabük’e, Karabük insanına hizmet yapılıyor. Onun için bizler mahalle muhtarları olarak Sayın Başkanımızın yapacağı bu hizmetlerden kendisine yardımcı olacağız” dedi.

Toplantıda bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Yeni dönemde yeniden seçilen ve yeni seçilen muhtarlara yeni dönemde başarılar dileyerek başladığı konuşmasında muhtarlık kurumunun yöneticilerle vatandaşlar arasındaki en önemli nokta olduğunu belirterek, yeni dönemde de daha önce olduğu gibi muhtarlarımızla el birliği ve işbirliği ile sorunları yerinde görerek en kısa sürede çözeceğiz” dedi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: