Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Yaralı halde bulunan yalıçapkını ve karga muhafaza altına alındı

Dünya Yayın: 16.08.2023 00:58
Kaynak: İHA

Kastamonu’nun Cide, İnebolu ve Abana ilçelerinde vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan yalıçapkını ve karga, Tabiat Müdafaa ve Ulusal Park Şube Müdürlüğü takımlarınca muhafaza altına alındı.

Kastamonu’nun Cide, İnebolu ve Abana ilçelerinde vatandaşlar tarafından yaralı ve bitkin halde yalıçapkını ve karga bulundu. Vatandaşların yaptığı birinci müdahale sonucu yalıçapkını ve karga beslendi. Akabinde yalıçapkını ve karga, Tabiat Müdafaa ve Ulusal Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Kastamonu Vilayet Şube Müdürlüğü gruplarına teslim edilerek, tedavi altına alındı.

Gerçekleştirilen birinci muayenelerinde, yalıçapkının kanadında zedelenme karganın ise hasta olduğu tespit edildi. Gerekli tedavi uygulandıktan sonra, rehabilitasyon sürecini tamamlaması için bir müddet denetim altında tutulacak olan yalıçapkını ve karga, tedavilerinin akabinde tekrar doğal ömür alanına salınacak.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Beyin kanaması geçiren eski muhtar hayatını kaybetti

Kastamonu Yayın: 04.10.2023 04:48
Kaynak: İHA

Kastamonu’da beyin kanaması geçirmesi üzerine hastaneye kaldırılan eski muhtar, yaşam mücadelesini kaybetti.

Kastamonu’da bir önceki dönem Kuzeykent Mahallesi Muhtarlığını yapan İYİ Parti Kastamonu İl Başkan Yardımcısı Ayhan Kılıç, bir hafta önce beyin kanaması geçirmesi üzerine Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Kılıç, yaşam mücadelesini kaybetti.

Kılıç’ın cenazesi, yarın (Salı) Daday Merkez Camisinde kılınacak cenaze namazından sonra Akılçalman Köyü Buzağıveren Mahallesindeki aile kabristanlığında defnedilecek.

Paylaş: